Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: farba

farba, farba, barwa

myśliwska nazwa krwi zwierzyny.

Farba jest myśliwskim określeniem krwi zwierzyny. Jest to słowo używane w łowiectwie, aby opisać krew pozostawioną przez zwierzynę po jej ucieczce. Farba może być widoczna na trawie, liściach lub innych powierzchniach, gdzie zwierzyna przeszła. Może być również widoczna na skórze zwierzęcia, jeśli zostało ono postrzelone.

Kolor farby może się różnić w zależności od gatunku zwierzyny. Na przykład krew dzików jest ciemnoczerwona, podczas gdy krew jeleni jest bardziej brązowa lub ciemnobrązowa. Krew dzikich ptaków jest często bardzo jasna i ma tendencję do szybkiego wysychania.

Farba jest ważnym narzędziem dla myśliwych, ponieważ pozwala im śledzić tropy zwierzyny i określić, gdzie się ona udała. Myśliwi mogą również ustalić, czy została postrzelona i ile krwi straciła. Farba może być również używana do określenia wieku i płci zwierzyny oraz do oceny jej stanu zdrowia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj farba w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

fauna

ogół gatunków zwierząt.

farbowiec

pies myśliwski pracujący bardzo dobrze po farbie.

FCI

(Federation Cynologique Internationale) - Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna (należy do niej także Związek Kynologiczny w Polsce) powołana w celu koordynowania wszystkich zagadnień (...)

falkatio, falkatio, sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich, który na mocy prawa książęcego (gwarantującego wyłączność polowania z sokołami - regale łowieckie) ponosili poddani, mając obowiązek karmienia (...)

futerał

skórzany lub brezentowy pokrowiec albo pojemnik służący do ochrony i transportu broni myśliwskiej, takie niektórych akcesoriów (lunety, lornetki).

fiołek

gruczoł zapachowy znajdujący się u nasady ogona lisa (na górnej stronie), wydzielający tłustą ciecz o zapachu piżma.

falkonarius, falkonarius, sokolnik

w średniowiecznej Polsce, służący, opiekujący się sokolarnią i ptakami łowczymi. Od XV w. był urzędnikiem dworu.

flora

ogól gatunków roślin. FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal - belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową).

fladrować

otaczać fladrami ostęp, w którym zalęgły wilki.

fryc

myśliwy młody stażem, niedoświadczony.