Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: furkot

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.

Furkot to odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu. Jest to szybkie, głośne i krótkie uderzenie skrzydeł, które można usłyszeć, gdy ptak wystrzeliwuje się z ziemi. Furkot jest często używany przez myśliwych jako sygnał ostrzegawczy dla innych ptaków w okolicy. Gdy ptaki usłyszą furkot, wiedzą, że należy uciekać.

Furkot jest również często używany przez ornitologów do identyfikacji gatunku ptaka. Każdy gatunek ma swój charakterystyczny odgłos, który można usłyszeć podczas furkotu. Na przykład sowa śnieżna ma bardzo charakterystyczny odgłos, który można usłyszeć podczas jej furkotu.

Furkot jest również często używany przez myśliwych do polowania na ptaki. Myśliwi wykorzystują furkot do wabiących ptaki i sprawiają, że ptaki lecą w ich stronę. Jest to bardzo skuteczny sposób polowania na ptaki i pozwala myśliwym zdobywać więcej trofeów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj furkot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.

fiołek

gruczoł zapachowy znajdujący się u nasady ogona lisa (na górnej stronie), wydzielający tłustą ciecz o zapachu piżma.

farbowiec

pies myśliwski pracujący bardzo dobrze po farbie.

futerał

skórzany lub brezentowy pokrowiec albo pojemnik służący do ochrony i transportu broni myśliwskiej, takie niektórych akcesoriów (lunety, lornetki).

fartuszek, fartuszek, chustka

pęk żółtawych włosów przy sromie sarny, doskonale widoczny nawet z dużej odległości.

falkatio, falkatio, sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich, który na mocy prawa książęcego (gwarantującego wyłączność polowania z sokołami - regale łowieckie) ponosili poddani, mając obowiązek karmienia (...)

flora

ogól gatunków roślin. FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal - belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową).

FCI

(Federation Cynologique Internationale) - Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna (należy do niej także Związek Kynologiczny w Polsce) powołana w celu koordynowania wszystkich zagadnień (...)

farbówka

młoda kuropatwa w okresie, gdy zaczynają jej wyrastać rude pióra na piersi, skrzydłach i w ogonie.

flagi, flagi, chorągwie

fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.