Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: fryc

fryc

myśliwy młody stażem, niedoświadczony.

Fryc to określenie, które odnosi się do młodych myśliwych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z polowaniem. Frycowie są niedoświadczeni i nie mają jeszcze wystarczającej wiedzy i umiejętności, aby samodzielnie polować. Zazwyczaj są oni pod opieką bardziej doświadczonych myśliwych, którzy uczą ich podstaw łowiectwa.

Frycowie są często wykorzystywani do wykonywania prostych zadań, takich jak przygotowanie miejsca na polowanie lub pomoc w noszeniu sprzętu. Mogą również być wysyłani na przeszukiwanie terenu w poszukiwaniu tropów zwierzyny lub innych oznak jej obecności. Frycowie mogą również być wykorzystywani do pomocy w odstrzeliwaniu zwierzyny lub jej transportowaniu.

Frycowie służą również jako źródło informacji dla bardziej doświadczonych myśliwych. Mogą oni obserwować i raportować o zmianach warunków pogodowych lub o pojawieniu się nowych gatunków zwierzyny. Mogą również dostarczać informacji o tym, co widzieli podczas swoich wypraw łowieckich. Frycowie służą również jako dodatkowe oczy i uszy dla bardziej doświadczonych myśliwych, co pozwala im lepiej planować swoje polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj fryc w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

farba, farba, barwa

myśliwska nazwa krwi zwierzyny.

flankować

obstawiać stanowiska na flankach.

falkonarius, falkonarius, sokolnik

w średniowiecznej Polsce, służący, opiekujący się sokolarnią i ptakami łowczymi. Od XV w. był urzędnikiem dworu.

fukanie

dźwięk wydawany przez zaniepokojone dziki za pomocą silnego wydmuchiwania powietrza otworami nosowymi.

foksteriery

rasa psów myśliwskich używanych do polowań na dziki oraz do pracy w norach. Dzielimy je na gładkowłose i szorstkowłose. Wysokość f. około 38 cm, maść biała w brązowe lub czarne albo (...)

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.

fryc

myśliwy młody stażem, niedoświadczony.

fuj!

rozkaz zaniechania wykonywanej przez psa czynności.

flinta

nazwa strzelby skałkowej (od angielskiego flint - krzemień). Obecnie używana na określenie strzelby myśliwskiej.

FCI

(Federation Cynologique Internationale) - Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna (należy do niej także Związek Kynologiczny w Polsce) powołana w celu koordynowania wszystkich zagadnień (...)