Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: fuj!

fuj!

rozkaz zaniechania wykonywanej przez psa czynności.

Fuj! - rozkaz zaniechania wykonywanej przez psa czynności.

Fuj jest komendą stosowaną podczas pracy z psem, aby nakazać mu przerwanie wykonywanej czynności. Jest to jedno z podstawowych poleceń w szkoleniu psów myśliwskich oraz wszystkich ras używanych do pracy na polowaniach. Komenda ta jest używana, aby natychmiastowo zatrzymać psa w sytuacjach, gdy wykonuje niepożądane zachowanie, takie jak gonięcie zwierzyny lub nieautoryzowane oddalenie się od przewodnika.

Podczas treningu psów myśliwskich fuj jest naukowane w kontekście posłuszeństwa i bezpieczeństwa. Pies musi być nauczony reagowania na tę komendę bez względu na otoczenie i obecność innych bodźców. W przypadku pracy psów mysliwskich, posłuszeństwo wobec komendy "fuj" może mieć kluczowe znaczenie dla bezpiecznego i efektywnego polowania.

Trening fuj wymaga cierpliwości, konsekwencji i regularnych powtórzeń. Pies musi nauczyć się natychmiastowego reagowania na to polecenie, co wymaga systematycznego trenowania w różnych warunkach i sytuacjach terenowych. Konsekwentne stosowanie tej komendy pozwala utrzymać kontrolę nad psem podczas polowania, co jest kluczowe zarówno dla skuteczności akcji łowieckich, jak i bezpieczeństwa wszystkich uczestników polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj fuj! w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

falkonarius, falkonarius, sokolnik

w średniowiecznej Polsce, służący, opiekujący się sokolarnią i ptakami łowczymi. Od XV w. był urzędnikiem dworu.

falkatio, falkatio, sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich, który na mocy prawa książęcego (gwarantującego wyłączność polowania z sokołami - regale łowieckie) ponosili poddani, mając obowiązek karmienia (...)

flinta

nazwa strzelby skałkowej (od angielskiego flint - krzemień). Obecnie używana na określenie strzelby myśliwskiej.

field trialsy

wiosenne próby polowe wyżłów angielskich i gładkowłosych niemieckich, mające na celu wykazanie wrodzonych uzdolnień (w klasie młodzieży) oraz uzdolnień i sposobu pracy w polu (w klasie (...)

fartuszek, fartuszek, chustka

pęk żółtawych włosów przy sromie sarny, doskonale widoczny nawet z dużej odległości.

fuzja

gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.

farbować

o zwierzynie: zostawiać farbę na tropie.

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)

futro

skóra z włosem, np. wilka, rysia, lisa itp.

fauna

ogół gatunków zwierząt.