Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: fuzja

fuzja

gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.

Fuzja to rodzaj śrutowej strzelby myśliwskiej, która jest szeroko stosowana w łowiectwie. Jest to połączenie dwóch rodzajów broni: karabinu i strzelby. Fuzja ma długą lufę, która jest zazwyczaj wykonana z mosiądzu lub stali nierdzewnej. Lufa jest zazwyczaj wyposażona w gwinty, które umożliwiają montaż dodatkowych akcesoriów, takich jak celowniki optyczne lub lunety. Fuzja ma również długi magazynek, który może pomieścić do pięciu naboi.

Fuzja jest często używana przez myśliwych do polowań na duże zwierzęta, takie jak dziki, jelenie i inne duże ssaki. Strzelba ta ma bardzo dobrą celność i może być używana do strzelania z dużych odległości. Ponadto fuzja ma bardzo silny odrzut, co oznacza, że ​​strzelec musi mocno trzymać broń podczas strzelania.

Fuzja jest bardzo popularna w łowiectwie ze względu na jej wszechstronność i skuteczność. Jest to idealna broń do polowań na duże zwierzęta, ponieważ ma duży magazynek i doskonałą celność. Ponadto fuzja ma silny odrzut, co oznacza, że ​​strzelec musi mocno trzymać broń podczas strzelania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj fuzja w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

fuj!

rozkaz zaniechania wykonywanej przez psa czynności.

fafle

obwisłe górne wargi u niektórych ras psów myśliwskich, np. u wżłów.

farbować

o zwierzynie: zostawiać farbę na tropie.

farbowik

młody kogut głuszca, cietrzewia, bażanta, pokryty już piórami cechującymi ptaka dojrzałego.

farba, farba, barwa

myśliwska nazwa krwi zwierzyny.

fauna

ogół gatunków zwierząt.

fousek

czeska rasa wyżła szorstkowłosego pracującego jako pies wszechstronny. Wzorzec jego został zatwierdzony przez FCI w 1963 r. W Polsce rzadko spotykany.

futerał

skórzany lub brezentowy pokrowiec albo pojemnik służący do ochrony i transportu broni myśliwskiej, takie niektórych akcesoriów (lunety, lornetki).

fretka, fretka, tchórek

albinotyczna, udomowiona odmiana północnoafrykańskiego tchórza do wypędzania królików z nor.

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)