Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: fuzja

fuzja

gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.

Fuzja to rodzaj śrutowej strzelby myśliwskiej, która jest szeroko stosowana w łowiectwie. Jest to połączenie dwóch rodzajów broni: karabinu i strzelby. Fuzja ma długą lufę, która jest zazwyczaj wykonana z mosiądzu lub stali nierdzewnej. Lufa jest zazwyczaj wyposażona w gwinty, które umożliwiają montaż dodatkowych akcesoriów, takich jak celowniki optyczne lub lunety. Fuzja ma również długi magazynek, który może pomieścić do pięciu naboi.

Fuzja jest często używana przez myśliwych do polowań na duże zwierzęta, takie jak dziki, jelenie i inne duże ssaki. Strzelba ta ma bardzo dobrą celność i może być używana do strzelania z dużych odległości. Ponadto fuzja ma bardzo silny odrzut, co oznacza, że ​​strzelec musi mocno trzymać broń podczas strzelania.

Fuzja jest bardzo popularna w łowiectwie ze względu na jej wszechstronność i skuteczność. Jest to idealna broń do polowań na duże zwierzęta, ponieważ ma duży magazynek i doskonałą celność. Ponadto fuzja ma silny odrzut, co oznacza, że ​​strzelec musi mocno trzymać broń podczas strzelania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj fuzja w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

farbówka

młoda kuropatwa w okresie, gdy zaczynają jej wyrastać rude pióra na piersi, skrzydłach i w ogonie.

fuj!

rozkaz zaniechania wykonywanej przez psa czynności.

fuzja

gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.

flagi, flagi, chorągwie

fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.

field trialsy

wiosenne próby polowe wyżłów angielskich i gładkowłosych niemieckich, mające na celu wykazanie wrodzonych uzdolnień (w klasie młodzieży) oraz uzdolnień i sposobu pracy w polu (w klasie (...)

farba, farba, barwa

myśliwska nazwa krwi zwierzyny.

farbowiec

pies myśliwski pracujący bardzo dobrze po farbie.

flanka

skrzydło linii myśliwych zagięte w kierunku miotu.

fryc

myśliwy młody stażem, niedoświadczony.

flora

ogól gatunków roślin. FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal - belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową).