Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: flora

flora

ogól gatunków roślin. FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal - belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową).

Flora to ogół gatunków roślin występujących w określonym regionie. Stanowi istotny składnik ekosystemu, wpływając na zachowanie równowagi biologicznej oraz zapewniając pokarm i tlen zwierzętom i ludziom. Ponadto rośliny działają jako naturalny filtr, absorbując substancje szkodliwe i chroniąc glebę przed erozją. Florystyka, będąca dziedziną nauki o badaniu flory, zajmuje się analizą oddziaływania gatunków roślin na środowisko oraz wzajemnych interakcji między nimi. Badacze florystyczni badać także zmiany zachodzące w florze w czasie, starając się zrozumieć ich wpływ na otoczenie.

FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal to belgijska fabryka broni znana głównie z produkcji nadlufków oraz broni samoczynnej, w tym karabinów śrutowych i kulowych. Działalność fabryki rozpoczęła się w 1889 roku, a od tego czasu dostarcza broń dla armii belgijskiej oraz innych państw na całym świecie. W ofercie znajdują się także pistolety maszynowe, karabiny maszynowe oraz granatniki. Oficjalnie uważana jest za jedną z najwybitniejszych fabryk broni ze względu na zastosowanie doskonałych technologii produkcyjnych oraz precyzję wykonania swoich wyrobów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj flora w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

farbować

o zwierzynie: zostawiać farbę na tropie.

flanka

skrzydło linii myśliwych zagięte w kierunku miotu.

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.

fuj!

rozkaz zaniechania wykonywanej przez psa czynności.

farbowiec

pies myśliwski pracujący bardzo dobrze po farbie.

field trialsy

wiosenne próby polowe wyżłów angielskich i gładkowłosych niemieckich, mające na celu wykazanie wrodzonych uzdolnień (w klasie młodzieży) oraz uzdolnień i sposobu pracy w polu (w klasie (...)

falkatio, falkatio, sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich, który na mocy prawa książęcego (gwarantującego wyłączność polowania z sokołami - regale łowieckie) ponosili poddani, mając obowiązek karmienia (...)

falkonarius, falkonarius, sokolnik

w średniowiecznej Polsce, służący, opiekujący się sokolarnią i ptakami łowczymi. Od XV w. był urzędnikiem dworu.

fladrować

otaczać fladrami ostęp, w którym zalęgły wilki.