Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: flora

flora

ogól gatunków roślin. FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal - belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową).

Flora to termin, który odnosi się do całości gatunków roślin występujących w danym regionie. Jest to ważny element ekosystemu, ponieważ rośliny są niezbędne do utrzymania równowagi biologicznej. Rośliny są źródłem pożywienia dla zwierząt i ludzi, a także źródłem tlenu i innych składników odżywczych. Rośliny są również ważne dla ochrony środowiska, ponieważ absorbują szkodliwe substancje i zapobiegają erozji gleby.

Florystyka jest dziedziną nauki zajmującą się badaniem flory. Badacze florystyczni starają się zrozumieć, jak gatunki roślin wpływają na środowisko i jak te gatunki wpływają na siebie nawzajem. Badacze florystyczni mogą również przyglądać się zmianom w florze w czasie i próbować określić, jak te zmiany wpłynęły na środowisko.

FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal to belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową). Fabryka ta powstała w 1889 roku i od tego czasu produkuje broń dla armii belgijskiej oraz innych państw na całym świecie. Fabryka produkuje również pistolety maszynowe, karabiny maszynowe, granatniki i inne rodzaje broni strzeleckiej. Fabryka ta jest uważana za jedną z najlepszych fabryk broni na świecie ze względu na swoje doskonałe technologie produkcyjne i precyzyjne wykonanie swoich produktów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj flora w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

forsować

gonić zwierza konno z chartami.

futerał

skórzany lub brezentowy pokrowiec albo pojemnik służący do ochrony i transportu broni myśliwskiej, takie niektórych akcesoriów (lunety, lornetki).

farba, farba, barwa

myśliwska nazwa krwi zwierzyny.

fauna

ogół gatunków zwierząt.

FCI

(Federation Cynologique Internationale) - Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna (należy do niej także Związek Kynologiczny w Polsce) powołana w celu koordynowania wszystkich zagadnień (...)

fretka, fretka, tchórek

albinotyczna, udomowiona odmiana północnoafrykańskiego tchórza do wypędzania królików z nor.

flagi, flagi, chorągwie

fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.

fladrować

otaczać fladrami ostęp, w którym zalęgły wilki.

fuj!

rozkaz zaniechania wykonywanej przez psa czynności.

fousek

czeska rasa wyżła szorstkowłosego pracującego jako pies wszechstronny. Wzorzec jego został zatwierdzony przez FCI w 1963 r. W Polsce rzadko spotykany.