Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: flora

flora

ogól gatunków roślin. FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal - belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową).

Flora to termin, który odnosi się do całości gatunków roślin występujących w danym regionie. Jest to ważny element ekosystemu, ponieważ rośliny są niezbędne do utrzymania równowagi biologicznej. Rośliny są źródłem pożywienia dla zwierząt i ludzi, a także źródłem tlenu i innych składników odżywczych. Rośliny są również ważne dla ochrony środowiska, ponieważ absorbują szkodliwe substancje i zapobiegają erozji gleby.

Florystyka jest dziedziną nauki zajmującą się badaniem flory. Badacze florystyczni starają się zrozumieć, jak gatunki roślin wpływają na środowisko i jak te gatunki wpływają na siebie nawzajem. Badacze florystyczni mogą również przyglądać się zmianom w florze w czasie i próbować określić, jak te zmiany wpłynęły na środowisko.

FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal to belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową). Fabryka ta powstała w 1889 roku i od tego czasu produkuje broń dla armii belgijskiej oraz innych państw na całym świecie. Fabryka produkuje również pistolety maszynowe, karabiny maszynowe, granatniki i inne rodzaje broni strzeleckiej. Fabryka ta jest uważana za jedną z najlepszych fabryk broni na świecie ze względu na swoje doskonałe technologie produkcyjne i precyzyjne wykonanie swoich produktów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj flora w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

fauna

ogół gatunków zwierząt.

farbowiec

pies myśliwski pracujący bardzo dobrze po farbie.

flora

ogól gatunków roślin. FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal - belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową).

falkonarius, falkonarius, sokolnik

w średniowiecznej Polsce, służący, opiekujący się sokolarnią i ptakami łowczymi. Od XV w. był urzędnikiem dworu.

FCI

(Federation Cynologique Internationale) - Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna (należy do niej także Związek Kynologiczny w Polsce) powołana w celu koordynowania wszystkich zagadnień (...)

fartuszek, fartuszek, chustka

pęk żółtawych włosów przy sromie sarny, doskonale widoczny nawet z dużej odległości.

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)

fuj!

rozkaz zaniechania wykonywanej przez psa czynności.

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.

fanfara

1) krótki sygnał grany na trąbkach lub rogach na rozpoczęcie lub zakończenie polowania;
2) głos wydawany przez żurawia.