Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: flora

flora

ogól gatunków roślin. FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal - belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową).

Flora to ogół gatunków roślin występujących w określonym regionie. Stanowi istotny składnik ekosystemu, wpływając na zachowanie równowagi biologicznej oraz zapewniając pokarm i tlen zwierzętom i ludziom. Ponadto rośliny działają jako naturalny filtr, absorbując substancje szkodliwe i chroniąc glebę przed erozją. Florystyka, będąca dziedziną nauki o badaniu flory, zajmuje się analizą oddziaływania gatunków roślin na środowisko oraz wzajemnych interakcji między nimi. Badacze florystyczni badać także zmiany zachodzące w florze w czasie, starając się zrozumieć ich wpływ na otoczenie.

FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal to belgijska fabryka broni znana głównie z produkcji nadlufków oraz broni samoczynnej, w tym karabinów śrutowych i kulowych. Działalność fabryki rozpoczęła się w 1889 roku, a od tego czasu dostarcza broń dla armii belgijskiej oraz innych państw na całym świecie. W ofercie znajdują się także pistolety maszynowe, karabiny maszynowe oraz granatniki. Oficjalnie uważana jest za jedną z najwybitniejszych fabryk broni ze względu na zastosowanie doskonałych technologii produkcyjnych oraz precyzję wykonania swoich wyrobów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj flora w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

FCI

(Federation Cynologique Internationale) - Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna (należy do niej także Związek Kynologiczny w Polsce) powołana w celu koordynowania wszystkich zagadnień (...)

fiołek

gruczoł zapachowy znajdujący się u nasady ogona lisa (na górnej stronie), wydzielający tłustą ciecz o zapachu piżma.

fartuszek, fartuszek, chustka

pęk żółtawych włosów przy sromie sarny, doskonale widoczny nawet z dużej odległości.

fuzja

gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.

falkonarius, falkonarius, sokolnik

w średniowiecznej Polsce, służący, opiekujący się sokolarnią i ptakami łowczymi. Od XV w. był urzędnikiem dworu.

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.

futerał

skórzany lub brezentowy pokrowiec albo pojemnik służący do ochrony i transportu broni myśliwskiej, takie niektórych akcesoriów (lunety, lornetki).

farbować

o zwierzynie: zostawiać farbę na tropie.

funt dać

dobić grubą zwierzynę pchnięciem kordelasa (obecnie zabronione w Polsce).

fuj!

rozkaz zaniechania wykonywanej przez psa czynności.