Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: foksteriery

foksteriery

rasa psów myśliwskich używanych do polowań na dziki oraz do pracy w norach. Dzielimy je na gładkowłose i szorstkowłose. Wysokość f. około 38 cm, maść biała w brązowe lub czarne albo czarno-brązowe łatki. Do polowań na ogól używane są f. szorstkowłose, ponieważ sztywna sierść zabezpiecza je przed obrażeniami. Foksteriery są bardzo ciete i odważne.

Foksteriery są bardzo inteligentne i łatwo je wyszkolić. Są bardzo wierne i oddane swojemu właścicielowi. Są również bardzo energiczne i aktywne, dlatego potrzebują dużo ruchu i ćwiczeń. Foksteriery są dobrze znane ze swojej skłonności do gryzienia, dlatego ważne jest, aby odpowiednio je wychować i nauczyć ich, jak się zachowywać.

Foksteriery są rasą psów myśliwskich, która jest używana do polowań na dziki oraz do pracy w norach. Są one bardzo inteligentne, oddane i energiczne. Mają skłonność do gryzienia, dlatego ważne jest, aby odpowiednio je wychować. Foksteriery są dostępne w dwóch odmianach: gładkowłosej i szorstkowłosej. Szorstkowłose foksteriery są często używane do polowań ze względu na ich sztywną sierść, która chroni je przed obrażeniami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj foksteriery w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

fartuszek, fartuszek, chustka

pęk żółtawych włosów przy sromie sarny, doskonale widoczny nawet z dużej odległości.

flanka

skrzydło linii myśliwych zagięte w kierunku miotu.

futerał

skórzany lub brezentowy pokrowiec albo pojemnik służący do ochrony i transportu broni myśliwskiej, takie niektórych akcesoriów (lunety, lornetki).

funt dać

dobić grubą zwierzynę pchnięciem kordelasa (obecnie zabronione w Polsce).

field trialsy

wiosenne próby polowe wyżłów angielskich i gładkowłosych niemieckich, mające na celu wykazanie wrodzonych uzdolnień (w klasie młodzieży) oraz uzdolnień i sposobu pracy w polu (w klasie (...)

FCI

(Federation Cynologique Internationale) - Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna (należy do niej także Związek Kynologiczny w Polsce) powołana w celu koordynowania wszystkich zagadnień (...)

farba, farba, barwa

myśliwska nazwa krwi zwierzyny.

fuj!

rozkaz zaniechania wykonywanej przez psa czynności.

falkonarius, falkonarius, sokolnik

w średniowiecznej Polsce, służący, opiekujący się sokolarnią i ptakami łowczymi. Od XV w. był urzędnikiem dworu.

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)