Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: foksteriery

foksteriery

rasa psów myśliwskich używanych do polowań na dziki oraz do pracy w norach. Dzielimy je na gładkowłose i szorstkowłose. Wysokość f. około 38 cm, maść biała w brązowe lub czarne albo czarno-brązowe łatki. Do polowań na ogól używane są f. szorstkowłose, ponieważ sztywna sierść zabezpiecza je przed obrażeniami. Foksteriery są bardzo ciete i odważne.

Foksteriery są bardzo inteligentne i łatwo je wyszkolić. Są bardzo wierne i oddane swojemu właścicielowi. Są również bardzo energiczne i aktywne, dlatego potrzebują dużo ruchu i ćwiczeń. Foksteriery są dobrze znane ze swojej skłonności do gryzienia, dlatego ważne jest, aby odpowiednio je wychować i nauczyć ich, jak się zachowywać.

Foksteriery są rasą psów myśliwskich, która jest używana do polowań na dziki oraz do pracy w norach. Są one bardzo inteligentne, oddane i energiczne. Mają skłonność do gryzienia, dlatego ważne jest, aby odpowiednio je wychować. Foksteriery są dostępne w dwóch odmianach: gładkowłosej i szorstkowłosej. Szorstkowłose foksteriery są często używane do polowań ze względu na ich sztywną sierść, która chroni je przed obrażeniami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj foksteriery w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

fanfara

1) krótki sygnał grany na trąbkach lub rogach na rozpoczęcie lub zakończenie polowania;
2) głos wydawany przez żurawia.

flagi, flagi, chorągwie

fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)

farbówka

młoda kuropatwa w okresie, gdy zaczynają jej wyrastać rude pióra na piersi, skrzydłach i w ogonie.

farbować

o zwierzynie: zostawiać farbę na tropie.

falkatio, falkatio, sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich, który na mocy prawa książęcego (gwarantującego wyłączność polowania z sokołami - regale łowieckie) ponosili poddani, mając obowiązek karmienia (...)

fartuszek, fartuszek, chustka

pęk żółtawych włosów przy sromie sarny, doskonale widoczny nawet z dużej odległości.

field trialsy

wiosenne próby polowe wyżłów angielskich i gładkowłosych niemieckich, mające na celu wykazanie wrodzonych uzdolnień (w klasie młodzieży) oraz uzdolnień i sposobu pracy w polu (w klasie (...)

falkonarius, falkonarius, sokolnik

w średniowiecznej Polsce, służący, opiekujący się sokolarnią i ptakami łowczymi. Od XV w. był urzędnikiem dworu.

fukanie

dźwięk wydawany przez zaniepokojone dziki za pomocą silnego wydmuchiwania powietrza otworami nosowymi.