Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: fauna

fauna

ogół gatunków zwierząt.

Fauna to ogół gatunków zwierząt występujących w danym regionie. Zazwyczaj jest ona określana przez rodzaje zwierząt, które są obecne w danym miejscu, a także ich liczebność. Fauna może być określona na podstawie różnych czynników, takich jak warunki środowiskowe, dostępność pożywienia i inne czynniki. Fauna może być również określana na podstawie wielkości populacji zwierząt w danym regionie.

Fauna jest ważna dla środowiska naturalnego, ponieważ odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi ekologicznej. Zwierzęta te są odpowiedzialne za utrzymanie równowagi biologicznej poprzez kontrolowanie populacji innych gatunków, a także poprzez udostępnianie pożywienia innym organizmom. Fauna jest również ważna dla ludzi, ponieważ zapewnia pożywienie i materiały do produkcji.

Faunę można badać na wiele sposobów, w tym poprzez obserwacje i badania terenowe oraz przez analizy laboratoryjne. Badania te mogą obejmować analizy genetyczne, aby lepiej zrozumieć strukturę populacji i jej dynamikę. Badania te mogą również obejmować monitorowanie zachowań zwierząt i ich interakcji z otoczeniem. Badania te służą do lepszego zrozumienia fauny i jej roli w środowisku naturalnym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj fauna w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

foksteriery

rasa psów myśliwskich używanych do polowań na dziki oraz do pracy w norach. Dzielimy je na gładkowłose i szorstkowłose. Wysokość f. około 38 cm, maść biała w brązowe lub czarne albo (...)

funt dać

dobić grubą zwierzynę pchnięciem kordelasa (obecnie zabronione w Polsce).

flagi, flagi, chorągwie

fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.

flinta

nazwa strzelby skałkowej (od angielskiego flint - krzemień). Obecnie używana na określenie strzelby myśliwskiej.

forsować

gonić zwierza konno z chartami.

fladrować

otaczać fladrami ostęp, w którym zalęgły wilki.

fanfara

1) krótki sygnał grany na trąbkach lub rogach na rozpoczęcie lub zakończenie polowania;
2) głos wydawany przez żurawia.

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)

farbówka

młoda kuropatwa w okresie, gdy zaczynają jej wyrastać rude pióra na piersi, skrzydłach i w ogonie.

fousek

czeska rasa wyżła szorstkowłosego pracującego jako pies wszechstronny. Wzorzec jego został zatwierdzony przez FCI w 1963 r. W Polsce rzadko spotykany.