Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: fauna

fauna

ogół gatunków zwierząt.

Fauna to ogół gatunków zwierząt występujących w danym regionie. Zazwyczaj jest ona określana przez rodzaje zwierząt, które są obecne w danym miejscu, a także ich liczebność. Fauna może być określona na podstawie różnych czynników, takich jak warunki środowiskowe, dostępność pożywienia i inne czynniki. Fauna może być również określana na podstawie wielkości populacji zwierząt w danym regionie.

Fauna jest ważna dla środowiska naturalnego, ponieważ odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi ekologicznej. Zwierzęta te są odpowiedzialne za utrzymanie równowagi biologicznej poprzez kontrolowanie populacji innych gatunków, a także poprzez udostępnianie pożywienia innym organizmom. Fauna jest również ważna dla ludzi, ponieważ zapewnia pożywienie i materiały do produkcji.

Faunę można badać na wiele sposobów, w tym poprzez obserwacje i badania terenowe oraz przez analizy laboratoryjne. Badania te mogą obejmować analizy genetyczne, aby lepiej zrozumieć strukturę populacji i jej dynamikę. Badania te mogą również obejmować monitorowanie zachowań zwierząt i ich interakcji z otoczeniem. Badania te służą do lepszego zrozumienia fauny i jej roli w środowisku naturalnym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj fauna w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

farbowiec

pies myśliwski pracujący bardzo dobrze po farbie.

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.

fauna

ogół gatunków zwierząt.

flankować

obstawiać stanowiska na flankach.

fajki

zagięte do góry kły dzika rosnące w górnej szczęce (razem z szablami tworzą oręż - trofeum). U starego odyńca są brunatne (mówimy wówczas, że są osmolone lub opalone).

foksteriery

rasa psów myśliwskich używanych do polowań na dziki oraz do pracy w norach. Dzielimy je na gładkowłose i szorstkowłose. Wysokość f. około 38 cm, maść biała w brązowe lub czarne albo (...)

flagi, flagi, chorągwie

fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.

fretka, fretka, tchórek

albinotyczna, udomowiona odmiana północnoafrykańskiego tchórza do wypędzania królików z nor.

farbowik

młody kogut głuszca, cietrzewia, bażanta, pokryty już piórami cechującymi ptaka dojrzałego.

funt dać

dobić grubą zwierzynę pchnięciem kordelasa (obecnie zabronione w Polsce).