Definicja hasła: fladry
- fladry, fladry, sznury
kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której otropiono wilki. Wilki boją się flandrów i na ogół ich nie przekraczają.
Fladry są jednym z najbardziej skutecznych narzędzi wykorzystywanych przez myśliwych do ochrony zwierzyny. Są one szeroko stosowane w celu ograniczenia dostępu wilków do pastwisk i innych obszarów, na których mogą one polować na zwierzynę. Fladry są zazwyczaj wykonane z czerwonego materiału, który jest widoczny dla wilków. Są one umieszczane na sznurku w odstępach ok. 50 cm, aby utrudnić wilkom przedostanie się przez nie.
Fladry są również używane do monitorowania aktywności wilków. Myśliwi mogą umieścić fladry wokół pastwisk lub innych obszarów, aby śledzić ruchy wilków i określić, czy są one obecne w danym miejscu. Fladry mogą być również używane do oznaczenia terytoriów wilków, co pozwala myśliwym lepiej zrozumieć ich zachowanie i lepiej chronić zasoby łowieckie.
Fladry są skuteczną metodą ochrony zasobów łowieckich przed wilkami i innymi drapieżnikami. Służą one również do monitorowania aktywności tych drapieżników i pomagają myśliwym lepiej chronić swoje upolowane ofiary.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj fladry w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę F
- farbowiec
pies myśliwski pracujący bardzo dobrze po farbie.
- farbówka
młoda kuropatwa w okresie, gdy zaczynają jej wyrastać rude pióra na piersi, skrzydłach i w ogonie.
- flanka
skrzydło linii myśliwych zagięte w kierunku miotu.
- fousek
czeska rasa wyżła szorstkowłosego pracującego jako pies wszechstronny. Wzorzec jego został zatwierdzony przez FCI w 1963 r. W Polsce rzadko spotykany.
- funt dać
dobić grubą zwierzynę pchnięciem kordelasa (obecnie zabronione w Polsce).
- fladrować
otaczać fladrami ostęp, w którym zalęgły wilki.
- fuzja
gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.
- fajki
zagięte do góry kły dzika rosnące w górnej szczęce (razem z szablami tworzą oręż - trofeum). U starego odyńca są brunatne (mówimy wówczas, że są osmolone lub opalone).
- falkatio, falkatio, sokołowe
jeden z ciężarów łowieckich, który na mocy prawa książęcego (gwarantującego wyłączność polowania z sokołami - regale łowieckie) ponosili poddani, mając obowiązek karmienia (...)
- flagi, flagi, chorągwie
fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.