Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: fladry

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której otropiono wilki. Wilki boją się flandrów i na ogół ich nie przekraczają.

Fladry to kolorowe, zazwyczaj czerwone, szmatki o szerokości około 10 cm i długości około 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach około 50 cm.

Służą one do otaczania terenu, zwłaszcza obszarów lasu, w których obecne są wilki. Fladry są stosowane jako skuteczne narzędzie ochronne przez myśliwych w celu zabezpieczenia zwierzyny przed atakami wilków oraz monitorowania aktywności tych drapieżników. Ich kolor i umiejscowienie na terenie mają odstraszyć wilki, utrudnić im przekroczenie granicy fladrowanego obszaru oraz pomóc śledzić ich ruchy.

Dodatkowo fladry pozwalają myśliwym lepiej zrozumieć zachowanie wilków i efektywniej chronić zasoby łowieckie. Dzięki nim można tworzyć terytoria wilków w celu monitorowania ich działalności oraz unikania konfliktów między wilkami a ludźmi. Fladry stanowią skuteczną metodę ochrony pastwisk i innych obszarów przed drapieżnikami, a także pomagają regulować populację dzikich zwierząt.

Warto podkreślić, że fladry nie tylko służą do zwiększenia bezpieczeństwa ludzi i zwierząt, ale także wpływają na ochronę różnorodności biologicznej poprzez kontrolowanie interakcji między gatunkami. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie równowagi ekosystemów leśnych poprzez minimalizowanie negatywnego oddziaływania drapieżników na populacje innych zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj fladry w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.

fryc

myśliwy młody stażem, niedoświadczony.

fukanie

dźwięk wydawany przez zaniepokojone dziki za pomocą silnego wydmuchiwania powietrza otworami nosowymi.

fanfara

1) krótki sygnał grany na trąbkach lub rogach na rozpoczęcie lub zakończenie polowania;
2) głos wydawany przez żurawia.

flagi, flagi, chorągwie

fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.

fauna

ogół gatunków zwierząt.

futerał

skórzany lub brezentowy pokrowiec albo pojemnik służący do ochrony i transportu broni myśliwskiej, takie niektórych akcesoriów (lunety, lornetki).

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)

fuzja

gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.

fousek

czeska rasa wyżła szorstkowłosego pracującego jako pies wszechstronny. Wzorzec jego został zatwierdzony przez FCI w 1963 r. W Polsce rzadko spotykany.