Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: fafle

fafle

obwisłe górne wargi u niektórych ras psów myśliwskich, np. u wżłów.

Fafle to obwisłe górne wargi, które są charakterystyczne dla niektórych ras psów myśliwskich, takich jak wżły. Są one zazwyczaj bardzo długie i opadające, tworząc charakterystyczny wygląd. Fafle są często uważane za oznakę dobrego zdrowia i szczęścia dla psa.

Fafle mogą być również używane jako narzędzie do łowienia. Psy tego typu mają tendencję do chwytania ofiary swoimi obwisłymi wargami, co pozwala im na lepsze trzymanie i zabezpieczenie ofiary. Fafle mogą również pomóc w ochronie psa przed ranami, które mogłyby powstać podczas polowania.

Fafle są również uważane za oznakę piękna i elegancji u psów myśliwskich. Wielu hodowców psów myśliwskich stara się wyhodować psy o długich i obfitych faflach, aby ich psy były bardziej atrakcyjne i efektowne. Fafle są również czasami uważane za oznakę dobrego zdrowia i szczęścia dla psa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj fafle w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

flanka

skrzydło linii myśliwych zagięte w kierunku miotu.

funt dać

dobić grubą zwierzynę pchnięciem kordelasa (obecnie zabronione w Polsce).

futerał

skórzany lub brezentowy pokrowiec albo pojemnik służący do ochrony i transportu broni myśliwskiej, takie niektórych akcesoriów (lunety, lornetki).

falkatio, falkatio, sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich, który na mocy prawa książęcego (gwarantującego wyłączność polowania z sokołami - regale łowieckie) ponosili poddani, mając obowiązek karmienia (...)

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)

flinta

nazwa strzelby skałkowej (od angielskiego flint - krzemień). Obecnie używana na określenie strzelby myśliwskiej.

farbować

o zwierzynie: zostawiać farbę na tropie.

foksteriery

rasa psów myśliwskich używanych do polowań na dziki oraz do pracy w norach. Dzielimy je na gładkowłose i szorstkowłose. Wysokość f. około 38 cm, maść biała w brązowe lub czarne albo (...)

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.

fukanie

dźwięk wydawany przez zaniepokojone dziki za pomocą silnego wydmuchiwania powietrza otworami nosowymi.