Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: farbówka

farbówka

młoda kuropatwa w okresie, gdy zaczynają jej wyrastać rude pióra na piersi, skrzydłach i w ogonie.

Farbówka to młoda kuropatwa, która w okresie dojrzewania zaczyna wyrastać jej pióra na piersi, skrzydłach i ogonie. Jest to okres, w którym ptak zmienia swoją barwę z szarobrunatnej na ciemnoczerwoną. Farbówka jest bardzo łatwa do rozpoznania dzięki swojej charakterystycznej barwie.

Kuropatwy są ptakami, które żyją głównie w lasach i na polach. Są one bardzo aktywne i często można je spotkać w grupach. Farbówki są bardzo żywe i ruchliwe, a ich charakterystyczny głos jest często słyszalny w porze dnia.

Farbówki są bardzo ważnymi członkami ekosystemu lasu. Są one głównymi drapieżnikami owadów, co oznacza, że ​​pomagają one utrzymać populacje owadów na odpowiednim poziomie. Są one również ważnymi dostawcami pożywienia dla innych zwierząt, takich jak lisy, wilki i ptaki drapieżne.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj farbówka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

falkatio, falkatio, sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich, który na mocy prawa książęcego (gwarantującego wyłączność polowania z sokołami - regale łowieckie) ponosili poddani, mając obowiązek karmienia (...)

fousek

czeska rasa wyżła szorstkowłosego pracującego jako pies wszechstronny. Wzorzec jego został zatwierdzony przez FCI w 1963 r. W Polsce rzadko spotykany.

falkonarius, falkonarius, sokolnik

w średniowiecznej Polsce, służący, opiekujący się sokolarnią i ptakami łowczymi. Od XV w. był urzędnikiem dworu.

fajki

zagięte do góry kły dzika rosnące w górnej szczęce (razem z szablami tworzą oręż - trofeum). U starego odyńca są brunatne (mówimy wówczas, że są osmolone lub opalone).

fretka, fretka, tchórek

albinotyczna, udomowiona odmiana północnoafrykańskiego tchórza do wypędzania królików z nor.

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.

field trialsy

wiosenne próby polowe wyżłów angielskich i gładkowłosych niemieckich, mające na celu wykazanie wrodzonych uzdolnień (w klasie młodzieży) oraz uzdolnień i sposobu pracy w polu (w klasie (...)

fryc

myśliwy młody stażem, niedoświadczony.

fuzja

gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.

flanka

skrzydło linii myśliwych zagięte w kierunku miotu.