Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: fretka

fretka, fretka, tchórek

albinotyczna, udomowiona odmiana północnoafrykańskiego tchórza do wypędzania królików z nor.

Fretka jest małym ssakiem, który pochodzi z Afryki Północnej. Jest to udomowiona odmiana tchórza, który jest gatunkiem dzikich zwierząt. Fretki są albinotyczne, co oznacza, że mają białe futro i czarne oczy. Są one bardzo szybkie i zwinne, co czyni je idealnymi do wypędzania królików z nor. Fretki są również bardzo inteligentne i łatwo się uczą.

Fretki są bardzo popularnymi zwierzętami domowymi. Są one często hodowane jako zwierzęta towarzyszące lub jako maskotki. Fretki są bardzo przyjazne i lubią się bawić. Są one również bardzo ciekawskie i lubią eksplorować swoje otoczenie. Fretki szybko się uczą i mogą nauczyć się wielu trików i sztuczek.

Fretki potrzebują dużo uwagi i opieki ze strony swojego właściciela. Muszą mieć dostatecznie dużo miejsca do poruszania się, a także odpowiedni poziom aktywności fizycznej. Muszą również mieć dostatecznie dużo czasu na interakcje społeczne z innymi fretkami lub ludźmi. Właściciel fretki powinien również regularnie kontrolować ich stan zdrowia i dbać o ich dietę.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj fretka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

fajki

zagięte do góry kły dzika rosnące w górnej szczęce (razem z szablami tworzą oręż - trofeum). U starego odyńca są brunatne (mówimy wówczas, że są osmolone lub opalone).

futerał

skórzany lub brezentowy pokrowiec albo pojemnik służący do ochrony i transportu broni myśliwskiej, takie niektórych akcesoriów (lunety, lornetki).

fuj!

rozkaz zaniechania wykonywanej przez psa czynności.

field trialsy

wiosenne próby polowe wyżłów angielskich i gładkowłosych niemieckich, mające na celu wykazanie wrodzonych uzdolnień (w klasie młodzieży) oraz uzdolnień i sposobu pracy w polu (w klasie (...)

falkatio, falkatio, sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich, który na mocy prawa książęcego (gwarantującego wyłączność polowania z sokołami - regale łowieckie) ponosili poddani, mając obowiązek karmienia (...)

falkonarius, falkonarius, sokolnik

w średniowiecznej Polsce, służący, opiekujący się sokolarnią i ptakami łowczymi. Od XV w. był urzędnikiem dworu.

fuzja

gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.

flora

ogól gatunków roślin. FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal - belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową).

fladrować

otaczać fladrami ostęp, w którym zalęgły wilki.

fukanie

dźwięk wydawany przez zaniepokojone dziki za pomocą silnego wydmuchiwania powietrza otworami nosowymi.