Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: fretka

fretka, fretka, tchórek

albinotyczna, udomowiona odmiana północnoafrykańskiego tchórza do wypędzania królików z nor.

Fretka jest małym ssakiem, który pochodzi z Afryki Północnej. Jest to udomowiona odmiana tchórza, który jest gatunkiem dzikich zwierząt. Fretki są albinotyczne, co oznacza, że mają białe futro i czarne oczy. Są one bardzo szybkie i zwinne, co czyni je idealnymi do wypędzania królików z nor. Fretki są również bardzo inteligentne i łatwo się uczą.

Fretki są bardzo popularnymi zwierzętami domowymi. Są one często hodowane jako zwierzęta towarzyszące lub jako maskotki. Fretki są bardzo przyjazne i lubią się bawić. Są one również bardzo ciekawskie i lubią eksplorować swoje otoczenie. Fretki szybko się uczą i mogą nauczyć się wielu trików i sztuczek.

Fretki potrzebują dużo uwagi i opieki ze strony swojego właściciela. Muszą mieć dostatecznie dużo miejsca do poruszania się, a także odpowiedni poziom aktywności fizycznej. Muszą również mieć dostatecznie dużo czasu na interakcje społeczne z innymi fretkami lub ludźmi. Właściciel fretki powinien również regularnie kontrolować ich stan zdrowia i dbać o ich dietę.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj fretka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

field trialsy

wiosenne próby polowe wyżłów angielskich i gładkowłosych niemieckich, mające na celu wykazanie wrodzonych uzdolnień (w klasie młodzieży) oraz uzdolnień i sposobu pracy w polu (w klasie (...)

fanfara

1) krótki sygnał grany na trąbkach lub rogach na rozpoczęcie lub zakończenie polowania;
2) głos wydawany przez żurawia.

flanka

skrzydło linii myśliwych zagięte w kierunku miotu.

flora

ogól gatunków roślin. FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal - belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową).

FCI

(Federation Cynologique Internationale) - Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna (należy do niej także Związek Kynologiczny w Polsce) powołana w celu koordynowania wszystkich zagadnień (...)

fuzja

gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.

fuj!

rozkaz zaniechania wykonywanej przez psa czynności.

falkonarius, falkonarius, sokolnik

w średniowiecznej Polsce, służący, opiekujący się sokolarnią i ptakami łowczymi. Od XV w. był urzędnikiem dworu.

farbować

o zwierzynie: zostawiać farbę na tropie.

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.