Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: flankować

flankować

obstawiać stanowiska na flankach.

Flankowanie w kontekście łowieckim oznacza technikę ustawiania myśliwych wokół określonego stanowiska w celu zapobieżenia ucieczce zwierzyny. Jest to skuteczna technika używana w łowiectwie, mająca na celu złapanie lub zastrzelenie dzikiej zwierzyny. Myśliwi rozmieszczani są w taki sposób, aby blokować ewentualną drogę ucieczki dla zwierzęcia. Flankowanie może polegać na ustawieniu myśliwych na przeciwległych flankach oraz w kształcie litery U lub V, co znacznie zwiększa efektywność blokowania drogi ucieczki. Jest to szczególnie skuteczne, gdy bierze w nim udział większa grupa myśliwych.

Ponadto, flankowanie może być również wykorzystane do odstraszenia dzikich zwierząt, sprawiając że staną się bardziej podatne na polowanie. Ta technika znacząco zwiększa skuteczność polowań grupowych i pomaga zminimalizować ryzyko utraty zdobyczy ze względu na możliwość uniknięcia ucieczki zwierzyny. Flankowanie jest jedną z kluczowych technik wykorzystywanych przez myśliwych do kontroli ruchu zwierząt podczas polowania.

Ostatecznie, odpowiednie zastosowanie flankowania wymaga doświadczenia myśliwego oraz dokładnego planowania taktyki działania. Skuteczność tej techniki zależy od umiejętności koordynacji i współpracy pomiędzy poszczególnymi uczestnikami polowania. Konsekwentne stosowanie flankowania może przyczynić się do sukcesu polowań oraz lepszej kontroli nad populacją dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj flankować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

fryc

myśliwy młody stażem, niedoświadczony.

field trialsy

wiosenne próby polowe wyżłów angielskich i gładkowłosych niemieckich, mające na celu wykazanie wrodzonych uzdolnień (w klasie młodzieży) oraz uzdolnień i sposobu pracy w polu (w klasie (...)

falkonarius, falkonarius, sokolnik

w średniowiecznej Polsce, służący, opiekujący się sokolarnią i ptakami łowczymi. Od XV w. był urzędnikiem dworu.

farbować

o zwierzynie: zostawiać farbę na tropie.

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)

flankować

obstawiać stanowiska na flankach.

falkatio, falkatio, sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich, który na mocy prawa książęcego (gwarantującego wyłączność polowania z sokołami - regale łowieckie) ponosili poddani, mając obowiązek karmienia (...)

farbowiec

pies myśliwski pracujący bardzo dobrze po farbie.

farbówka

młoda kuropatwa w okresie, gdy zaczynają jej wyrastać rude pióra na piersi, skrzydłach i w ogonie.

farba, farba, barwa

myśliwska nazwa krwi zwierzyny.