Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: flankować

flankować

obstawiać stanowiska na flankach.

Flankowanie jest techniką łowiecką, która polega na ustawieniu myśliwych wokół stanowiska, aby zapobiec ucieczce zwierzyny. Technika ta jest często stosowana w łowiectwie, gdy myśliwi chcą złapać lub zastrzelić dziką zwierzynę. Myśliwi ustawiają się wokół stanowiska, aby uniemożliwić zwierzynie ucieczkę. Myśliwi mogą być ustawieni na przeciwległych flankach, aby maksymalnie skutecznie blokować drogę ucieczki. Mogą również być ustawieni w kształcie litery U lub V, aby skuteczniej blokować drogę ucieczki.

Flankowanie jest szczególnie skuteczne w przypadku dużej grupy myśliwych. Grupa myśliwych może być rozmieszczona wokół stanowiska, aby uniemożliwić zwierzynie ucieczkę. Myśliwi mogą również wykorzystać flankowanie do odstraszenia dzikich zwierząt i sprawienia, że będzie ona bardziej podatna na polowanie.

Flankowanie jest techniką łowiecką, która może być bardzo skuteczna w odstraszeniu lub pojmaniu dzikich zwierząt. Technika ta polega na ustawieniu myśliwych wokół stanowiska, aby uniemożliwić zwierzynie ucieczkę. Myśliwi mogą być rozmieszczeni na przeciwległych flankach lub w kształcie litery U lub V, aby skutecznie blokować drogę ucieczki. Flankowanie jest szczególnie skuteczne w przypadku dużej grupy myśliwych i może być również stosowane do odstraszenia dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj flankować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

fartuszek, fartuszek, chustka

pęk żółtawych włosów przy sromie sarny, doskonale widoczny nawet z dużej odległości.

flanka

skrzydło linii myśliwych zagięte w kierunku miotu.

fousek

czeska rasa wyżła szorstkowłosego pracującego jako pies wszechstronny. Wzorzec jego został zatwierdzony przez FCI w 1963 r. W Polsce rzadko spotykany.

forsować

gonić zwierza konno z chartami.

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.

farbowik

młody kogut głuszca, cietrzewia, bażanta, pokryty już piórami cechującymi ptaka dojrzałego.

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)

falkatio, falkatio, sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich, który na mocy prawa książęcego (gwarantującego wyłączność polowania z sokołami - regale łowieckie) ponosili poddani, mając obowiązek karmienia (...)

fuzja

gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.

fryc

myśliwy młody stażem, niedoświadczony.