Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: flankować

flankować

obstawiać stanowiska na flankach.

Flankowanie w kontekście łowieckim oznacza technikę ustawiania myśliwych wokół określonego stanowiska w celu zapobieżenia ucieczce zwierzyny. Jest to skuteczna technika używana w łowiectwie, mająca na celu złapanie lub zastrzelenie dzikiej zwierzyny. Myśliwi rozmieszczani są w taki sposób, aby blokować ewentualną drogę ucieczki dla zwierzęcia. Flankowanie może polegać na ustawieniu myśliwych na przeciwległych flankach oraz w kształcie litery U lub V, co znacznie zwiększa efektywność blokowania drogi ucieczki. Jest to szczególnie skuteczne, gdy bierze w nim udział większa grupa myśliwych.

Ponadto, flankowanie może być również wykorzystane do odstraszenia dzikich zwierząt, sprawiając że staną się bardziej podatne na polowanie. Ta technika znacząco zwiększa skuteczność polowań grupowych i pomaga zminimalizować ryzyko utraty zdobyczy ze względu na możliwość uniknięcia ucieczki zwierzyny. Flankowanie jest jedną z kluczowych technik wykorzystywanych przez myśliwych do kontroli ruchu zwierząt podczas polowania.

Ostatecznie, odpowiednie zastosowanie flankowania wymaga doświadczenia myśliwego oraz dokładnego planowania taktyki działania. Skuteczność tej techniki zależy od umiejętności koordynacji i współpracy pomiędzy poszczególnymi uczestnikami polowania. Konsekwentne stosowanie flankowania może przyczynić się do sukcesu polowań oraz lepszej kontroli nad populacją dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj flankować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

fartuszek, fartuszek, chustka

pęk żółtawych włosów przy sromie sarny, doskonale widoczny nawet z dużej odległości.

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)

farbowiec

pies myśliwski pracujący bardzo dobrze po farbie.

fretka, fretka, tchórek

albinotyczna, udomowiona odmiana północnoafrykańskiego tchórza do wypędzania królików z nor.

falkonarius, falkonarius, sokolnik

w średniowiecznej Polsce, służący, opiekujący się sokolarnią i ptakami łowczymi. Od XV w. był urzędnikiem dworu.

flora

ogól gatunków roślin. FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal - belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową).

fafle

obwisłe górne wargi u niektórych ras psów myśliwskich, np. u wżłów.

field trialsy

wiosenne próby polowe wyżłów angielskich i gładkowłosych niemieckich, mające na celu wykazanie wrodzonych uzdolnień (w klasie młodzieży) oraz uzdolnień i sposobu pracy w polu (w klasie (...)

fanfara

1) krótki sygnał grany na trąbkach lub rogach na rozpoczęcie lub zakończenie polowania;
2) głos wydawany przez żurawia.

futro

skóra z włosem, np. wilka, rysia, lisa itp.