Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: flankować

flankować

obstawiać stanowiska na flankach.

Flankowanie jest techniką łowiecką, która polega na ustawieniu myśliwych wokół stanowiska, aby zapobiec ucieczce zwierzyny. Technika ta jest często stosowana w łowiectwie, gdy myśliwi chcą złapać lub zastrzelić dziką zwierzynę. Myśliwi ustawiają się wokół stanowiska, aby uniemożliwić zwierzynie ucieczkę. Myśliwi mogą być ustawieni na przeciwległych flankach, aby maksymalnie skutecznie blokować drogę ucieczki. Mogą również być ustawieni w kształcie litery U lub V, aby skuteczniej blokować drogę ucieczki.

Flankowanie jest szczególnie skuteczne w przypadku dużej grupy myśliwych. Grupa myśliwych może być rozmieszczona wokół stanowiska, aby uniemożliwić zwierzynie ucieczkę. Myśliwi mogą również wykorzystać flankowanie do odstraszenia dzikich zwierząt i sprawienia, że będzie ona bardziej podatna na polowanie.

Flankowanie jest techniką łowiecką, która może być bardzo skuteczna w odstraszeniu lub pojmaniu dzikich zwierząt. Technika ta polega na ustawieniu myśliwych wokół stanowiska, aby uniemożliwić zwierzynie ucieczkę. Myśliwi mogą być rozmieszczeni na przeciwległych flankach lub w kształcie litery U lub V, aby skutecznie blokować drogę ucieczki. Flankowanie jest szczególnie skuteczne w przypadku dużej grupy myśliwych i może być również stosowane do odstraszenia dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj flankować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

flankować

obstawiać stanowiska na flankach.

farbowik

młody kogut głuszca, cietrzewia, bażanta, pokryty już piórami cechującymi ptaka dojrzałego.

farbówka

młoda kuropatwa w okresie, gdy zaczynają jej wyrastać rude pióra na piersi, skrzydłach i w ogonie.

fauna

ogół gatunków zwierząt.

falkonarius, falkonarius, sokolnik

w średniowiecznej Polsce, służący, opiekujący się sokolarnią i ptakami łowczymi. Od XV w. był urzędnikiem dworu.

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)

flinta

nazwa strzelby skałkowej (od angielskiego flint - krzemień). Obecnie używana na określenie strzelby myśliwskiej.

field trialsy

wiosenne próby polowe wyżłów angielskich i gładkowłosych niemieckich, mające na celu wykazanie wrodzonych uzdolnień (w klasie młodzieży) oraz uzdolnień i sposobu pracy w polu (w klasie (...)

fryc

myśliwy młody stażem, niedoświadczony.

fanfara

1) krótki sygnał grany na trąbkach lub rogach na rozpoczęcie lub zakończenie polowania;
2) głos wydawany przez żurawia.