Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: fajki

fajki

zagięte do góry kły dzika rosnące w górnej szczęce (razem z szablami tworzą oręż - trofeum). U starego odyńca są brunatne (mówimy wówczas, że są osmolone lub opalone).

Fajki to zagięte do góry kły dzika, rosnące w górnej szczęce. Stanowią one jedną z najbardziej charakterystycznych cech trofeum łowieckiego. W przypadku starego odyńca fajki osiągają brunatny kolor, co może być efektem osmolenia lub opalenia. Są one często wykorzystywane jako ozdoba w domu oraz dekoracja na ścianach. Fajki znajdują także praktyczne zastosowanie, jak na przykład do przytrzymywania skóry podczas obróbki rzeźbienia czy malowania, a także jako narzędzie ułatwiające polowanie na dzikie zwierzęta i ptaki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj fajki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)

futro

skóra z włosem, np. wilka, rysia, lisa itp.

farbować

o zwierzynie: zostawiać farbę na tropie.

flankować

obstawiać stanowiska na flankach.

funt dać

dobić grubą zwierzynę pchnięciem kordelasa (obecnie zabronione w Polsce).

fajki

zagięte do góry kły dzika rosnące w górnej szczęce (razem z szablami tworzą oręż - trofeum). U starego odyńca są brunatne (mówimy wówczas, że są osmolone lub opalone).

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.

flagi, flagi, chorągwie

fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.

fousek

czeska rasa wyżła szorstkowłosego pracującego jako pies wszechstronny. Wzorzec jego został zatwierdzony przez FCI w 1963 r. W Polsce rzadko spotykany.

fiołek

gruczoł zapachowy znajdujący się u nasady ogona lisa (na górnej stronie), wydzielający tłustą ciecz o zapachu piżma.