Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: fajki

fajki

zagięte do góry kły dzika rosnące w górnej szczęce (razem z szablami tworzą oręż - trofeum). U starego odyńca są brunatne (mówimy wówczas, że są osmolone lub opalone).

Fajki są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów trofeum łowieckiego. Są one zagięte do góry i rosną w górnej szczęce dzika. Zazwyczaj mają one brunatny kolor, co oznacza, że są osmolone lub opalone. Fajki są często używane jako ozdoba lub ozdoba w domu, a także jako element dekoracyjny na ścianach.

Fajki są również używane do celów praktycznych, takich jak do przytrzymywania skóry lub innych materiałów podczas obróbki skóry. Mogą być również używane do przytrzymywania skóry podczas wykonywania rzeźbienia lub innych technik rzemiosła artystycznego. Fajki mogą być również używane do przytrzymywania skóry podczas malowania lub innych technik tworzenia dzieł sztuki.

Fajki są również czasami używane jako narzędzie do polowania. Mogą być używane do przytrzymywania zdobyczy podczas polowania na dzikie zwierzęta, aby uniemożliwić im ucieczkę. Fajki mogą być również używane do przytrzymywania zdobyczy podczas polowania na ptaki, aby uniemożliwić im odlecenie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj fajki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

fuzja

gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.

fousek

czeska rasa wyżła szorstkowłosego pracującego jako pies wszechstronny. Wzorzec jego został zatwierdzony przez FCI w 1963 r. W Polsce rzadko spotykany.

FCI

(Federation Cynologique Internationale) - Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna (należy do niej także Związek Kynologiczny w Polsce) powołana w celu koordynowania wszystkich zagadnień (...)

fafle

obwisłe górne wargi u niektórych ras psów myśliwskich, np. u wżłów.

fuj!

rozkaz zaniechania wykonywanej przez psa czynności.

farbować

o zwierzynie: zostawiać farbę na tropie.

fukanie

dźwięk wydawany przez zaniepokojone dziki za pomocą silnego wydmuchiwania powietrza otworami nosowymi.

farbowiec

pies myśliwski pracujący bardzo dobrze po farbie.

fajki

zagięte do góry kły dzika rosnące w górnej szczęce (razem z szablami tworzą oręż - trofeum). U starego odyńca są brunatne (mówimy wówczas, że są osmolone lub opalone).

falkatio, falkatio, sokołowe

jeden z ciężarów łowieckich, który na mocy prawa książęcego (gwarantującego wyłączność polowania z sokołami - regale łowieckie) ponosili poddani, mając obowiązek karmienia (...)