Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: flagi

flagi, flagi, chorągwie

fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.

Flagi to fragmenty scypulu, których zadaniem jest zwisaniu z wieńca łowieckiego w okresie jego wycierania. Podczas ceremonii wycierania wieńca, flagi są zawieszane na wieńcu i pozostają tam przez cały okres trwania ceremonii. Ich obecność symbolizuje specjalny okres w życiu łowczych, ponieważ proces wycierania wiąże się z tradycją i rytuałem, a flagi pełnią rolę symboliczną podczas tego wydarzenia. Po ceremonii, flagi są usuwane i mogą być przechowywane jako pamiątka lub ofiarowane innym myśliwym. Dla łowczych stanowią ważny element kulturowy oraz historyczny, który odnosi się do ludzkiej interakcji z dziką przyrodą oraz tradycji polowania.

Flagi pełnią również funkcję praktyczną podczas polowań, ponieważ są one używane do oznaczania terytorium łowieckiego. Wykonane są z materiału odpornego na warunki atmosferyczne, najczęściej z tkaniny lub skóry, co zapewnia im trwałość i możliwość zastosowania ich w różnych warunkach pogodowych. Różne kolory oraz symbole umieszczone na flagach mają za zadanie oznaczenie różnych terytoriów myśliwych i pomagają identyfikować dzikie zwierzęta. Flagi są także ustawiane na granicach terytoriów łowieckich, aby informować myśliwych gdzie mogą prowadzić polowanie oraz chronić obozy myśliwskie przed dzikimi zwierzętami.

W ten sposób flagi łączą walory symboliczne z funkcjonalnością praktyczną, stanowiąc istotny element tradycji łowieckiej oraz umożliwiając skuteczną organizację polowań oraz identyfikację terytoriów łowieckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj flagi w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

FCI

(Federation Cynologique Internationale) - Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna (należy do niej także Związek Kynologiczny w Polsce) powołana w celu koordynowania wszystkich zagadnień (...)

farba, farba, barwa

myśliwska nazwa krwi zwierzyny.

farbowik

młody kogut głuszca, cietrzewia, bażanta, pokryty już piórami cechującymi ptaka dojrzałego.

flinta

nazwa strzelby skałkowej (od angielskiego flint - krzemień). Obecnie używana na określenie strzelby myśliwskiej.

funt dać

dobić grubą zwierzynę pchnięciem kordelasa (obecnie zabronione w Polsce).

fretka, fretka, tchórek

albinotyczna, udomowiona odmiana północnoafrykańskiego tchórza do wypędzania królików z nor.

flagi, flagi, chorągwie

fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.

fukanie

dźwięk wydawany przez zaniepokojone dziki za pomocą silnego wydmuchiwania powietrza otworami nosowymi.

forsować

gonić zwierza konno z chartami.