Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: flagi

flagi, flagi, chorągwie

fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.

Flagi to jeden z elementów wieńca łowieckiego, który jest używany do oznaczania terytorium łowieckiego. Są one wykonane z materiału, który jest odporny na warunki atmosferyczne i są zazwyczaj wykonane z tkaniny lub skóry. Flagi są przymocowane do wieńca i mają różne kolory, aby oznaczać różne terytoria. Mogą być również ozdobione różnymi symbolami, takimi jak herb łowczy lub inne symbole.

Flagi są używane do oznaczania terytorium łowieckiego i służą do identyfikacji dzikich zwierząt. Są one ustawiane na granicach terytoriów łowieckich i służą do informowania myśliwych o tym, gdzie mogą polować. Flagi są również ustawiane wokół obozu myśliwych, aby ostrzec dzikie zwierzęta przed ich obecnością.

Flagi są również używane podczas ceremonii wycierania wieńca łowieckiego. W tym procesie flagi są zawieszone na wiencu i pozostają tam przez cały okres ceremonii. Po ceremonii flagi są usuwane i przechowywane jako pamiątka lub ofiarowane innym myśliwym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj flagi w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

farbowiec

pies myśliwski pracujący bardzo dobrze po farbie.

flagi, flagi, chorągwie

fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.

fiołek

gruczoł zapachowy znajdujący się u nasady ogona lisa (na górnej stronie), wydzielający tłustą ciecz o zapachu piżma.

fousek

czeska rasa wyżła szorstkowłosego pracującego jako pies wszechstronny. Wzorzec jego został zatwierdzony przez FCI w 1963 r. W Polsce rzadko spotykany.

fajki

zagięte do góry kły dzika rosnące w górnej szczęce (razem z szablami tworzą oręż - trofeum). U starego odyńca są brunatne (mówimy wówczas, że są osmolone lub opalone).

fuzja

gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.

futerał

skórzany lub brezentowy pokrowiec albo pojemnik służący do ochrony i transportu broni myśliwskiej, takie niektórych akcesoriów (lunety, lornetki).

flora

ogól gatunków roślin. FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal - belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową).

futro

skóra z włosem, np. wilka, rysia, lisa itp.

farbowik

młody kogut głuszca, cietrzewia, bażanta, pokryty już piórami cechującymi ptaka dojrzałego.