Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: forsować

forsować

gonić zwierza konno z chartami.

Forsowanie jest techniką polowania, która polega na gonieniu zwierzyny konno z chartami. Jest to jedna z najstarszych form polowania, która wymaga od myśliwego wysokiego poziomu umiejętności i doświadczenia. Forsowanie jest szczególnie popularne w Europie, gdzie jest używane do polowania na dziki, jelenie i inne duże zwierzęta.

Aby forsować, myśliwy musi mieć dobrego konia i odpowiedni sprzęt. Konie są szkolone do pracy w grupie i muszą być wystarczająco silne, aby utrzymać tempo podczas gonienia zwierzyny. Sprzęt obejmuje charty, które służą do prowadzenia zwierzyny w określonym kierunku oraz lasso, które można użyć do chwytania zwierzyny.

Myśliwy musi również mieć dobrze rozwinięte umiejętności jeździeckie i łowieckie. Musi być w stanie poruszać się szybko i sprawnie na koniu oraz wiedzieć, jak skutecznie prowadzić charty. Ponadto musi mieć dobre rozeznanie terenu i umiejętności łowienia, aby móc skutecznie łapać zwierzynę.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj forsować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

fukanie

dźwięk wydawany przez zaniepokojone dziki za pomocą silnego wydmuchiwania powietrza otworami nosowymi.

fousek

czeska rasa wyżła szorstkowłosego pracującego jako pies wszechstronny. Wzorzec jego został zatwierdzony przez FCI w 1963 r. W Polsce rzadko spotykany.

field trialsy

wiosenne próby polowe wyżłów angielskich i gładkowłosych niemieckich, mające na celu wykazanie wrodzonych uzdolnień (w klasie młodzieży) oraz uzdolnień i sposobu pracy w polu (w klasie (...)

fauna

ogół gatunków zwierząt.

farbowik

młody kogut głuszca, cietrzewia, bażanta, pokryty już piórami cechującymi ptaka dojrzałego.

flagi, flagi, chorągwie

fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.

fajki

zagięte do góry kły dzika rosnące w górnej szczęce (razem z szablami tworzą oręż - trofeum). U starego odyńca są brunatne (mówimy wówczas, że są osmolone lub opalone).

fiołek

gruczoł zapachowy znajdujący się u nasady ogona lisa (na górnej stronie), wydzielający tłustą ciecz o zapachu piżma.

furkot

odgłos wydawany przez ptaki podczas zrywania się do lotu.

farbować

o zwierzynie: zostawiać farbę na tropie.