Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: flanka

flanka

skrzydło linii myśliwych zagięte w kierunku miotu.

Flanka to jeden z ważniejszych elementów układu myśliwych podczas polowania. Jest to skrzydło linii myśliwych, które zostaje zagięte w kierunku miotu. Celem flanek jest otoczenie miotu i zmuszenie zwierzyny do wyjścia na środek linii myśliwych. Flanki są często używane w połączeniu z innymi technikami polowania, takimi jak szczury lub sztuczne przeszkody, aby skuteczniej otoczyć miot.

Flanki mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Mogą być również wykonane z naturalnych materiałów, takich jak gałęzie lub krzewy. Flanki mogą być również wykonane z różnych rodzajów siatki lub taśmy, aby utrudnić przejście zwierzyny.

Flanki są bardzo ważne dla skutecznego polowania, ponieważ pozwalają myśliwym otoczyć miot i skutecznie go otoczyć. Są one również bardzo przydatne do ograniczenia ruchu zwierzyny i utrudnienia jej ucieczki. Flanki mogą być również używane do ochrony myśliwych przed niespodziewanymi atakami ze strony dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj flanka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

FCI

(Federation Cynologique Internationale) - Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna (należy do niej także Związek Kynologiczny w Polsce) powołana w celu koordynowania wszystkich zagadnień (...)

flinta

nazwa strzelby skałkowej (od angielskiego flint - krzemień). Obecnie używana na określenie strzelby myśliwskiej.

farbować

o zwierzynie: zostawiać farbę na tropie.

fretka, fretka, tchórek

albinotyczna, udomowiona odmiana północnoafrykańskiego tchórza do wypędzania królików z nor.

field trialsy

wiosenne próby polowe wyżłów angielskich i gładkowłosych niemieckich, mające na celu wykazanie wrodzonych uzdolnień (w klasie młodzieży) oraz uzdolnień i sposobu pracy w polu (w klasie (...)

fuzja

gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.

farbówka

młoda kuropatwa w okresie, gdy zaczynają jej wyrastać rude pióra na piersi, skrzydłach i w ogonie.

farbowik

młody kogut głuszca, cietrzewia, bażanta, pokryty już piórami cechującymi ptaka dojrzałego.

fladry, fladry, sznury

kolorowe (najczęściej czerwone) szmatki szerokości ok. 10 cm i długości ok. 40 cm, zawieszone na sznurze w odstępach ok. 50 cm Służą one do otaczania fladrowania; części lasu, w której (...)

flankować

obstawiać stanowiska na flankach.