Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: farbowiec

farbowiec

pies myśliwski pracujący bardzo dobrze po farbie.

Farbowiec to pies myśliwski, który jest szczególnie przystosowany do polowań na zwierzynę. Jest to rasa, która jest wyjątkowo dobrze przystosowana do łowienia po farbie. Farbowiec ma silny instynkt łowiecki i jest bardzo skuteczny w polowaniu na zwierzynę. Jego szybkość i zwinność pozwalają mu skutecznie łapać zwierzynę, a jego silny nos pozwala mu wykrywać zapachy z daleka.

Farbowiec ma bardzo silne mięśnie i jest w stanie długo biegać bez zmęczenia. Jego szybkość i zwinność pozwalają mu skutecznie łapać zwierzynę, a jego silny nos pozwala mu wykrywać zapachy z daleka. Farbowiec ma również bardzo silny instynkt łowiecki, co oznacza, że jest w stanie szybko reagować na sygnały myśliwego i skutecznie polować na zwierzynę.

Farbowiec jest rasą psa, która jest szczególnie przystosowana do polowań na zwierzynę. Jego szybkość i zwinność pozwalają mu skutecznie łapać zwierzynę, a jego silny nos pozwala mu wykrywać zapachy z daleka. Farbowiec ma również bardzo silny instynkt łowiecki, co oznacza, że jest w stanie szybko reagować na sygnały myśliwego i skutecznie polować na zwierzynę. Jego umiejętności sprawiają, że jest on idealnym psem do polowań na farbie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj farbowiec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

fuzja

gwarowe określenie śrutowej strzelby myśliwskiej.

fajki

zagięte do góry kły dzika rosnące w górnej szczęce (razem z szablami tworzą oręż - trofeum). U starego odyńca są brunatne (mówimy wówczas, że są osmolone lub opalone).

FCI

(Federation Cynologique Internationale) - Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna (należy do niej także Związek Kynologiczny w Polsce) powołana w celu koordynowania wszystkich zagadnień (...)

fuj!

rozkaz zaniechania wykonywanej przez psa czynności.

farbować

o zwierzynie: zostawiać farbę na tropie.

fukanie

dźwięk wydawany przez zaniepokojone dziki za pomocą silnego wydmuchiwania powietrza otworami nosowymi.

flankować

obstawiać stanowiska na flankach.

fladrować

otaczać fladrami ostęp, w którym zalęgły wilki.

fanfara

1) krótki sygnał grany na trąbkach lub rogach na rozpoczęcie lub zakończenie polowania;
2) głos wydawany przez żurawia.

flinta

nazwa strzelby skałkowej (od angielskiego flint - krzemień). Obecnie używana na określenie strzelby myśliwskiej.