Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: farbowiec

farbowiec

pies myśliwski pracujący bardzo dobrze po farbie.

Farbowiec to pies myśliwski, wyjątkowo przystosowany do polowań na zwierzynę, w szczególności pracujący po śladzie farbowym. Posiada silny instynkt łowiecki, szybkość, zwinność oraz mocny nos, umożliwiający wykrywanie zapachów z daleka. Farbowiec charakteryzuje się także wytrzymałością i zdolnością do skutecznego reagowania na sygnały myśliwego podczas polowania. Jest rasą psa szczególnie dedykowaną polowaniom na farbie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj farbowiec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę F

zobacz pełną listę haseł

fousek

czeska rasa wyżła szorstkowłosego pracującego jako pies wszechstronny. Wzorzec jego został zatwierdzony przez FCI w 1963 r. W Polsce rzadko spotykany.

flankować

obstawiać stanowiska na flankach.

foksteriery

rasa psów myśliwskich używanych do polowań na dziki oraz do pracy w norach. Dzielimy je na gładkowłose i szorstkowłose. Wysokość f. około 38 cm, maść biała w brązowe lub czarne albo (...)

flagi, flagi, chorągwie

fragmenty scypulu zwisające z wieńca w okresie jego wycierania.

flora

ogól gatunków roślin. FN Fabrique Nalionale d'Armes de Guerre w Herstal - belgijska fabryka broni produkująca m.in. znane nadlufki uraz broń samoczynną (śrutową i kulową).

fajki

zagięte do góry kły dzika rosnące w górnej szczęce (razem z szablami tworzą oręż - trofeum). U starego odyńca są brunatne (mówimy wówczas, że są osmolone lub opalone).

farbówka

młoda kuropatwa w okresie, gdy zaczynają jej wyrastać rude pióra na piersi, skrzydłach i w ogonie.

fiołek

gruczoł zapachowy znajdujący się u nasady ogona lisa (na górnej stronie), wydzielający tłustą ciecz o zapachu piżma.

FCI

(Federation Cynologique Internationale) - Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna (należy do niej także Związek Kynologiczny w Polsce) powołana w celu koordynowania wszystkich zagadnień (...)

farbowiec

pies myśliwski pracujący bardzo dobrze po farbie.