Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: metryka broni

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.

Metryka broni to dokument stwierdzający wynik strzelań kontrolnych przeprowadzanych przez upoważnionego technika broni. Jest to ważny dokument konieczny dla posiadaczy broni, służący do potwierdzenia sprawności i bezpieczeństwa jej użytkowania. Metryka broni zawiera szczegółowe informacje dotyczące broni, takie jak jej typ, model i numer seryjny. Dodatkowo dokument ten zawiera informacje o rodzaju użytej amunicji oraz wyniku strzelania, wyrażonego w postaci odległości od celu, w jakiej znajduje się najbliższy pocisk. Wynik jest zazwyczaj wyrażany w metrach lub calach. Metryka broni musi być regularnie aktualizowana - zazwyczaj co roku lub po każdym czyszczeniu lub naprawie broni. Ponadto może być wymagana do ubiegania się o pozwolenie na polowanie lub inne aktywności łowieckie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj metryka broni w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

multiplet

kilka kolejnych celnych strzałów oddanych bezpośrednio po sobie do kilku celów przez jednego myśliwego.

melanizm

brunatne, aż do czarnego, zabarwienie ciała danego osobnika, spowodowane nadmiernym wytwarzaniem i odkładaniem się ciemnych pigmentów (melaniny), czego brak u innych osobników tego samego (...)

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)

matecznik

bezpieczna ostoja zwierzyny w kniei.

mikot

wabik używany do wabienia kozłów.

Mauser

sztucer repetier konstrukcji niemieckiego rusznikarza

mieszek

wabik na przepiórki.

marczak

zając urodzony w marcu.

myślistwo

element składowy łowiectwa, obejmujący całokształt zagadnień związanych z wykonywaniem polowania.

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.