Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: metryka broni

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.

Metryka broni to dokument, który potwierdza wynik strzelań kontrolnych. Jest on wystawiany przez upoważnionego technika broni, który przeprowadza testy na broni. Metryka broni jest ważnym dokumentem, który musi być posiadany przez każdego myśliwego. Dokument ten jest wymagany do ubiegania się o pozwolenie na polowanie.

Metryka broni zawiera szczegółowe informacje dotyczące broni, takie jak jej typ, model i numer seryjny. Ponadto zawiera ona informacje o rodzaju amunicji użytej do strzelania oraz o wyniku strzelania. Wynik strzelania jest określony w postaci odległości od celu, w której znajduje się najbliższy pocisk. Wynik ten jest określany w metrach lub calach.

Metryka broni jest ważnym dokumentem dla myśliwych, ponieważ potwierdza ona, że broń jest sprawna i bezpieczna do użytku. Dokument ten musi być aktualizowany co roku lub po każdym czyszczeniu lub naprawie broni. Metryka broni może być również wykorzystywana do ubiegania się o pozwolenie na polowanie lub inne aktywności łowieckie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj metryka broni w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

morda

pysk drapieżników czworonożnych, np. wilka, rysia, lisa.

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.

marcowanie

okres godowy rysi i żbików.

mieszek

wabik na przepiórki.

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

mięsiarz

pogardliwe określenie myśliwego, dążącego za wszelką cenę do zdobycia dziczyzny.

marczak

zając urodzony w marcu.

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

medalion

spreparowana głowa ptaka na tle rozpostartego ogona, najczęściej głuszca i cietrzewia.

mamrotać

o niedźwiedziu: mruczeć.