Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: marcowanie

marcowanie

okres godowy rysi i żbików.

Marcowanie to okres godowy rysi i żbików, który trwa od końca lutego do połowy marca. Jest to czas, w którym samce tych gatunków zaczynają szukać partnerki i zazwyczaj zaczynają się one spotykać w tym okresie. Samce rysi i żbików są bardzo aktywne w tym okresie, ponieważ muszą walczyć o partnerkę. W tym czasie samce tego gatunku mogą być bardzo agresywne i nawet stosować przemoc wobec innych samców, aby zdobyć partnerkę.

W marcu samice rysi i żbików są bardziej aktywne niż zwykle. Zaczynają one szukać miejsca na gniazdo i budować je w celu składania jaj. Samice tego gatunku są bardzo ostrożne podczas budowania gniazda, ponieważ muszą chronić swoje jaja przed drapieżnikami.

Marcowanie jest ważnym okresem dla rysi i żbików, ponieważ jest to czas, w którym samce tego gatunku mogą znaleźć partnerkę i samice mogą składać jaja. Jest to także ważny czas dla myśliwych, ponieważ może to być dobry moment na polowanie na te gatunki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj marcowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

mykita

lis

muru poroża

próchnica poroża.

miękki na strzał

o zwierzynie mało odpornej na strzał.

murzyn

miody kogut cietrzew.

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

miecz myśliwski

biała broń myśliwska. Pojawił się na zachodzie Europy u schyłku XV wieku. Charakteryzował się długą, bardzo wąską obosieczną głownią o sztychu często rozszerzonym w kształcie (...)

maniaki

zob. bałwan.

marcowanie

okres godowy rysi i żbików.

mnich

jeleń byk o porożu w kształcie niskich guzów.