Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Mannlicher

Mannlicher

popularny typ sztucera (repetiera) myśliwskiego konstrukcji austriackiego rusznikarza Ferdynanda Mannlichera.

Mannlicher to popularny typ sztucera (repetiera) myśliwskiego, który został zaprojektowany przez austriackiego rusznikarza Ferdynanda Mannlichera. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych typów broni myśliwskiej, który jest szeroko stosowany w całej Europie i Ameryce Północnej.

Mannlicher jest typem broni długiej, która ma lufę o długości od 18 do 24 cali. Broń ta jest wyposażona w magazynek na 5-7 naboi, który może być ładowany za pomocą ładowarki lub pojedynczo. Broń ta jest wyposażona w system spustowy, który umożliwia strzelanie pojedynczych lub seryjnych strzałów.

Mannlicher jest często używany do polowań na ptaki i inne drobne zwierzęta. Jest to bardzo skuteczna broń, która może być używana do celów sportowych lub rekreacyjnych. Broń ta jest również popularna wśród myśliwych, ponieważ jest lekka i łatwa w obsłudze.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Mannlicher w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

markaczka, markaczka (Melanitta nigra L.)

ptak łowczy z rodziny kaczek należący do grążyc; w Polsce można go spotkać wyjątkowo na przelotach.

mikita

lis.

myłkus

samiec zwierzyny płowej o porożu wyraźnie zniekształconym na skutek choroby. Poroże myłkusa przyjmuje rozmaite formy: korkociągów, baranich rogów itp.

mieszek

wabik na przepiórki.

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

medalowy

(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.

melanizm

brunatne, aż do czarnego, zabarwienie ciała danego osobnika, spowodowane nadmiernym wytwarzaniem i odkładaniem się ciemnych pigmentów (melaniny), czego brak u innych osobników tego samego (...)

myszołowy, myszołowy (Buteo)

ptaki drapieżne z rodziny jastrzębiowatych. W Polsce występują trzy gatunki: zwyczajny gniazdujący i zalatujący), włochaty i kurhanik.

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

maniaki

zob. bałwan.