Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: mierzenie

mierzenie

celowanie do zwierzyny

Mierzenie to technika celowania do zwierzyny, która jest stosowana przez myśliwych. Polega ona na wycelowaniu broni w cel i ustawieniu jej w odpowiedniej pozycji, aby zapewnić najlepsze możliwe trafienie. Technika ta jest szczególnie ważna dla myśliwych, ponieważ pozwala im na precyzyjne strzelanie do zwierzyny. Mierzenie jest również ważne dla bezpieczeństwa myśliwych i innych osób w pobliżu, ponieważ zapewnia, że strzały będą skierowane tylko w cel.

Aby mierzyć poprawnie, myśliwy musi najpierw ustawić broń w odpowiedniej pozycji. Powinien on trzymać broń prosto i stabilnie, aby zapewnić precyzyjne celowanie. Następnie musi on skupić się na celu i ustawić go w polu widzenia. Myśliwy powinien również upewnić się, że jego palec nie dotyka spustu broni aż do momentu, gdy będzie gotowy do strzału.

Kiedy myśliwy ustawi swoją broń i skupi się na celu, powinien on sprawdzić swoje otoczenie i upewnić się, że nikt nie znajduje się w linii strzału. Jeśli tak jest, powinien on przesunąć swój cel lub odłożyć broń i przesunąć się w inne miejsce. Kiedy myśliwy będzie gotowy do strzału, powinien on oddać strzał precyzyjnie i bezpiecznie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj mierzenie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

matecznik

bezpieczna ostoja zwierzyny w kniei.

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są (...)

myszołowy, myszołowy (Buteo)

ptaki drapieżne z rodziny jastrzębiowatych. W Polsce występują trzy gatunki: zwyczajny gniazdujący i zalatujący), włochaty i kurhanik.

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

Mauser

sztucer repetier konstrukcji niemieckiego rusznikarza

miękki na strzał

o zwierzynie mało odpornej na strzał.

motylica

inaczej choroba motylicza.

montaż

uchwyt mocujący lunetę na broni myśliwskiej.

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)