Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: montaż

montaż

uchwyt mocujący lunetę na broni myśliwskiej.

Montaż jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia myśliwego. Jest to uchwyt, który mocuje lunetę na broni myśliwskiej. Montaż składa się z dwóch części: głowicy i podstawy. Głowica montażu jest przymocowana do lufy broni, a podstawa jest przymocowana do lunety. Montaż może być wykonany z różnych materiałów, takich jak aluminium, stali lub tworzywa sztucznego.

Montaż musi być odpowiednio dopasowany do broni i lunety, aby zapewnić stabilność i trwałość połączenia. Montaż powinien być wykonany z materiału o wysokiej wytrzymałości, aby zapobiec uszkodzeniom mechanicznym i odkształceniom. Montaż powinien być również odporny na korozję i inne czynniki środowiskowe, aby zapewnić długotrwałe użytkowanie.

Montaż musi być również łatwy w instalacji i demontażu. Powinien mieć regulację poziomu i pionu, aby umożliwić precyzyjne ustawienie lunety na broni. Montaż powinien mieć również system blokady, aby zapobiec przesunięciu się lunety podczas strzelania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj montaż w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

markowanie

zaznaczanie przez wyżła obecności zwierzyny.

mieszek

wabik na przepiórki.

miecz myśliwski

biała broń myśliwska. Pojawił się na zachodzie Europy u schyłku XV wieku. Charakteryzował się długą, bardzo wąską obosieczną głownią o sztychu często rozszerzonym w kształcie (...)

motylica

inaczej choroba motylicza.

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)

maisz, maisz, maiż

młody niedoświadczony ptak łowczy.

muru poroża

próchnica poroża.

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

marcowanie

okres godowy rysi i żbików.