Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: myszkować

myszkować

o lisie polującym na myszy.

Myszkować to termin używany w kontekście polowania lisów na myszy. Lis jest znany z tego, że potrafi skutecznie polować na gryzonie, w tym na myszy. Polowanie lisów na myszy jest często obserwowane w terenach wiejskich, gdzie lisy szukają pokarmu w okolicach pól uprawnych, łąk i innych obszarów, gdzie myszy mogą być obfite.

Lis używa swojego doskonałego wyobraźnię przestrzenną i słuch oraz dobrze rozwiniętego odruchu łowieckiego, aby znajdować i chwytać myszy. Wykorzystuje swoje ostro zaostrzone zmysły, aby wyłapać nawet najmniejszy dźwięk lub ruch myszy. Często można zobaczyć lisy wyskakujące z ukrycia, aby schwytać swoją zdobycz.

W łowiectwie termin "myszkować" odnosi się do sposobu, w jaki lis poluje na myszy. Jest to naturalne zachowanie drapieżnika, które pomaga utrzymać naturalną równowagę ekosystemu poprzez kontrolę populacji gryzoni. Polowanie lisów na myszy może również wpływać pozytywnie na gospodarkę rolno- -leśną poprzez ograniczenie liczebności tych szkodliwych dla plonów i upraw gryzoni.

Polowanie lisów na myszy jest jednym z wielu elementów naturalnego cyklu życia w lesie i obszarach wiejskich. Dla lisa stanowi to sposób zdobywania pożywienia, a dla całego ekosystemu ma znaczenie regulujące liczebność populacji gryzoni. Termin "myszkować" odnosi się więc do specyficznego zachowania drapieżnika w środowisku naturalnym oraz wpływu tego zachowania na ekosystemy wiejskie i leśne.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj myszkować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

mikita

lis.

montaż

uchwyt mocujący lunetę na broni myśliwskiej.

multiplet

kilka kolejnych celnych strzałów oddanych bezpośrednio po sobie do kilku celów przez jednego myśliwego.

murzyn

miody kogut cietrzew.

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

myszołowy, myszołowy (Buteo)

ptaki drapieżne z rodziny jastrzębiowatych. W Polsce występują trzy gatunki: zwyczajny gniazdujący i zalatujący), włochaty i kurhanik.

Mannlicher

popularny typ sztucera (repetiera) myśliwskiego konstrukcji austriackiego rusznikarza Ferdynanda Mannlichera.

młódka

młody ptak łowny.

myślistwo

element składowy łowiectwa, obejmujący całokształt zagadnień związanych z wykonywaniem polowania.