Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: myszkować

myszkować

o lisie polującym na myszy.

Myszkować to termin używany w kontekście polowania lisów na myszy. Lis jest znany z tego, że potrafi skutecznie polować na gryzonie, w tym na myszy. Polowanie lisów na myszy jest często obserwowane w terenach wiejskich, gdzie lisy szukają pokarmu w okolicach pól uprawnych, łąk i innych obszarów, gdzie myszy mogą być obfite.

Lis używa swojego doskonałego wyobraźnię przestrzenną i słuch oraz dobrze rozwiniętego odruchu łowieckiego, aby znajdować i chwytać myszy. Wykorzystuje swoje ostro zaostrzone zmysły, aby wyłapać nawet najmniejszy dźwięk lub ruch myszy. Często można zobaczyć lisy wyskakujące z ukrycia, aby schwytać swoją zdobycz.

W łowiectwie termin "myszkować" odnosi się do sposobu, w jaki lis poluje na myszy. Jest to naturalne zachowanie drapieżnika, które pomaga utrzymać naturalną równowagę ekosystemu poprzez kontrolę populacji gryzoni. Polowanie lisów na myszy może również wpływać pozytywnie na gospodarkę rolno- -leśną poprzez ograniczenie liczebności tych szkodliwych dla plonów i upraw gryzoni.

Polowanie lisów na myszy jest jednym z wielu elementów naturalnego cyklu życia w lesie i obszarach wiejskich. Dla lisa stanowi to sposób zdobywania pożywienia, a dla całego ekosystemu ma znaczenie regulujące liczebność populacji gryzoni. Termin "myszkować" odnosi się więc do specyficznego zachowania drapieżnika w środowisku naturalnym oraz wpływu tego zachowania na ekosystemy wiejskie i leśne.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj myszkować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

myszka

młody piżmak.

medalion

spreparowana głowa ptaka na tle rozpostartego ogona, najczęściej głuszca i cietrzewia.

mykita

lis

monopol łowiecki panującego, monopol łowiecki panującego, regale łowieckie

zastrzeżenie wszystkich spraw dotyczących polowania do wyłącznej kompetencji księcia.

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

mamrotać

o niedźwiedziu: mruczeć.

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

miot

1) zakład, część lasu, pole, staw, z którego naganka pędzi zwierzynę podczas zbiorowego polowania w kierunku myśliwych;
2) młode zwierząt ssących urodzone z jednej ciąży.