Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: medalion

medalion

spreparowana głowa ptaka na tle rozpostartego ogona, najczęściej głuszca i cietrzewia.

Medalion to jeden z najbardziej popularnych i charakterystycznych elementów dekoracji łowieckich. Jest to spreparowana głowa ptaka, która jest umieszczona na tle rozpostartego ogona. Najczęściej medale są wykonane z głuszca lub cietrzewia, ale mogą być również wykonane z innych gatunków ptaków. Medale są często używane do ozdabiania ścian, mebli lub innych przedmiotów.

Medale są wykonywane przez profesjonalnych preparatorów, którzy specjalizują się w przygotowywaniu i dekorowaniu ptaków. Preparatorzy muszą mieć odpowiednie umiejętności i doświadczenie, aby wykonać medale zgodnie z wymaganiami. Przede wszystkim muszą oni mieć dobrą wiedzę na temat anatomii ptaka oraz umiejętności techniczne potrzebne do precyzyjnego przygotowania skóry i piór.

Medale są czasami uzupełniane dodatkowymi elementami, takimi jak kamienie szlachetne lub metalowe ozdoby. Dodatki te mają na celu podkreślenie piękna medali i nadania im bardziej unikalnego charakteru. Medale są również czasami malowane farbami akrylowymi lub olejnymi, aby nadać im bardziej realistyczny wygląd.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj medalion w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

mieszek

wabik na przepiórki.

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.

Mannlicher

popularny typ sztucera (repetiera) myśliwskiego konstrukcji austriackiego rusznikarza Ferdynanda Mannlichera.

melanizm

brunatne, aż do czarnego, zabarwienie ciała danego osobnika, spowodowane nadmiernym wytwarzaniem i odkładaniem się ciemnych pigmentów (melaniny), czego brak u innych osobników tego samego (...)

mikot

wabik używany do wabienia kozłów.

mikita

lis.

maisz, maisz, maiż

młody niedoświadczony ptak łowczy.

marmurek

białe płatny na sterówkach ogona głuszca.

mener

przewodnik psa myśliwskiego.

medalowy

(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.