Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: medalion

medalion

spreparowana głowa ptaka na tle rozpostartego ogona, najczęściej głuszca i cietrzewia.

Medalion to jeden z najbardziej popularnych i charakterystycznych elementów dekoracji łowieckich. Jest to spreparowana głowa ptaka, która jest umieszczona na tle rozpostartego ogona. Najczęściej medale są wykonane z głuszca lub cietrzewia, ale mogą być również wykonane z innych gatunków ptaków. Medale są często używane do ozdabiania ścian, mebli lub innych przedmiotów.

Medale są wykonywane przez profesjonalnych preparatorów, którzy specjalizują się w przygotowywaniu i dekorowaniu ptaków. Preparatorzy muszą mieć odpowiednie umiejętności i doświadczenie, aby wykonać medale zgodnie z wymaganiami. Przede wszystkim muszą oni mieć dobrą wiedzę na temat anatomii ptaka oraz umiejętności techniczne potrzebne do precyzyjnego przygotowania skóry i piór.

Medale są czasami uzupełniane dodatkowymi elementami, takimi jak kamienie szlachetne lub metalowe ozdoby. Dodatki te mają na celu podkreślenie piękna medali i nadania im bardziej unikalnego charakteru. Medale są również czasami malowane farbami akrylowymi lub olejnymi, aby nadać im bardziej realistyczny wygląd.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj medalion w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

mikita

lis.

myślistwo

element składowy łowiectwa, obejmujący całokształt zagadnień związanych z wykonywaniem polowania.

majak

czółno zamaskowane trzciną lub gałęziami, służące do polowań na ptactwo wodne.

myszka

młody piżmak.

montaż

uchwyt mocujący lunetę na broni myśliwskiej.

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)

murzyn

miody kogut cietrzew.

miękki na strzał

o zwierzynie mało odpornej na strzał.