Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: multiplet

multiplet

kilka kolejnych celnych strzałów oddanych bezpośrednio po sobie do kilku celów przez jednego myśliwego.

Multiplet to technika strzelania, polegająca na oddaniu kilku kolejnych celnych strzałów do różnych celów przez jednego myśliwego. Jest to specyficzny sposób reagowania na sytuację, gdy pojawi się kilka zwierząt w jednym miejscu, wymagający szybkiego i precyzyjnego działania ze strony myśliwego. Aby skutecznie wykonać multiplet, niezbędna jest duża wprawa, umiejętności oraz odpowiednie wyposażenie. Myśliwy musi być przygotowany zarówno sprzętowo, jak i mentalnie, aby z powodzeniem zastosować tę technikę.

W przypadku multipletu myśliwy powinien być wyposażony w odpowiedni sprzęt optyczny, takie jak lornetka czy luneta, co pozwoli mu dokładnie ocenić pojawiające się cele oraz wymierzyć właściwie broń. Istotne jest również posiadanie broni umożliwiającej szybkie i precyzyjne oddanie kilku kolejnych strzałów. Praktykowanie multipletu wymaga więc intensywnego treningu oraz stałego doskonalenia umiejętności strzeleckich przez myśliwego.

Wykonując technikę multipletu, myśliwy musi zachować pełną kontrolę nad swoimi działaniami oraz być świadomym konieczności zapewnienia bezpieczeństwa pozostałych osób obecnych w terenie łowieckim oraz ochrony środowiska naturalnego. Zdolność do szybkiego i precyzyjnego reagowania oraz utrzymania spokoju w trudnych sytuacjach jest kluczowa dla skutecznego stosowania tej techniki podczas polowania.

Tak więc multiplet to zaawansowana technika strzelania, która wymaga od myśliwego nie tylko precyzji i umiejętności operowania bronią, ale również zdolności szybkiego podejmowania decyzji oraz panowania nad sobą w dynamicznie zmieniających się warunkach polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj multiplet w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

Mannlicher

popularny typ sztucera (repetiera) myśliwskiego konstrukcji austriackiego rusznikarza Ferdynanda Mannlichera.

mieszek

wabik na przepiórki.

mykita

lis

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

młódka

młody ptak łowny.

mikot

wabik używany do wabienia kozłów.

myszkować

o lisie polującym na myszy.

mnich

jeleń byk o porożu w kształcie niskich guzów.

możdżeń

inaczej pień.

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.