Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: malowanie

malowanie

wycieranie się dzików i jeleni o drzewa po wyjściu z babrzyska.

Malowanie to zachowanie, które występuje u dzików i jeleni po wyjściu z babrzyska. Jest to rodzaj obrony przed drapieżnikami, który polega na wycieraniu się o drzewa. Dzik lub jeleń wyciera się o drzewo, aby pozostawić na nim swoje feromony, które mają ostrzec inne zwierzęta przed niebezpieczeństwem. Malowanie może również służyć do oznaczenia terytorium i wskazania innym zwierzętom, że dany obszar jest już zajęty.

Malowanie może być również używane do oznaczenia hierarchii społecznej. Zwierzęta mogą malować się o drzewa, aby okazać swoją dominację nad innymi. Malowanie może również służyć do wyznaczenia granic terytorialnych między samcami i samicami. Samce mogą malować się o drzewa, aby okazać swoje terytoria samicom i odstraszyć inne samce.

Malowanie jest ważnym elementem środowiska naturalnego i ma istotny wpływ na zachowania zwierząt. Jest to ważna umiejętność, która pomaga im przeżyć i chroni je przed drapieżnikami. Malowanie jest również istotne dla myśliwych, ponieważ pomaga im lepiej rozpoznawać i śledzić dzikie zwierzęta.

Malowanie to zachowanie dzików i jeleni polegające na wycieraniu się o drzewa po wyjściu z babrzyska. Ma ono różnorodne funkcje, takie jak obrona przed drapieżnikami, oznaczanie terytorium oraz hierarchii społecznej. Znacząco wpływa ono na zachowania zwierząt oraz stanowi ważne narzędzie dla myśliwych w rozpoznawaniu śladów dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj malowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

medalowy

(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.

medalion

spreparowana głowa ptaka na tle rozpostartego ogona, najczęściej głuszca i cietrzewia.

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

mnich

jeleń byk o porożu w kształcie niskich guzów.

mierzenie

celowanie do zwierzyny

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.

mamrotać

o niedźwiedziu: mruczeć.

mener

przewodnik psa myśliwskiego.

miot

1) zakład, część lasu, pole, staw, z którego naganka pędzi zwierzynę podczas zbiorowego polowania w kierunku myśliwych;
2) młode zwierząt ssących urodzone z jednej ciąży.