Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: malowanie

malowanie

wycieranie się dzików i jeleni o drzewa po wyjściu z babrzyska.

Malowanie to zachowanie, które występuje u dzików i jeleni po wyjściu z babrzyska. Jest to rodzaj obrony przed drapieżnikami, który polega na wycieraniu się o drzewa. Dzik lub jeleń wyciera się o drzewo, aby pozostawić na nim swoje feromony, które mają ostrzec inne zwierzęta przed niebezpieczeństwem. Malowanie może również służyć do oznaczenia terytorium i wskazania innym zwierzętom, że dany obszar jest już zajęty.

Malowanie może być również używane do oznaczenia hierarchii społecznej. Zwierzęta mogą malować się o drzewa, aby okazać swoją dominację nad innymi. Malowanie może również służyć do wyznaczenia granic terytorialnych między samcami i samicami. Samce mogą malować się o drzewa, aby okazać swoje terytoria samicom i odstraszyć inne samce.

Malowanie jest ważnym elementem środowiska naturalnego i ma istotny wpływ na zachowania zwierząt. Jest to ważna umiejętność, która pomaga im przeżyć i chroni je przed drapieżnikami. Malowanie jest również ważne dla łowców, ponieważ pomaga im lepiej rozpoznawać i śledzić dzikie zwierzęta.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj malowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

młódka

młody ptak łowny.

Mauser

sztucer repetier konstrukcji niemieckiego rusznikarza

makieta

myśliwska tarcza przedstawiająca zwierza w naturalnej wielkości (zob. tarcza).

marczak

zając urodzony w marcu.

mener

przewodnik psa myśliwskiego.

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

magazynek

pojemnik na naboje w repetowanej i samopowtarzalnej broni myśliwskiej

myłkus

samiec zwierzyny płowej o porożu wyraźnie zniekształconym na skutek choroby. Poroże myłkusa przyjmuje rozmaite formy: korkociągów, baranich rogów itp.

maisz, maisz, maiż

młody niedoświadczony ptak łowczy.