Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: malowanie

malowanie

wycieranie się dzików i jeleni o drzewa po wyjściu z babrzyska.

Malowanie to zachowanie, które występuje u dzików i jeleni po wyjściu z babrzyska. Jest to rodzaj obrony przed drapieżnikami, który polega na wycieraniu się o drzewa. Dzik lub jeleń wyciera się o drzewo, aby pozostawić na nim swoje feromony, które mają ostrzec inne zwierzęta przed niebezpieczeństwem. Malowanie może również służyć do oznaczenia terytorium i wskazania innym zwierzętom, że dany obszar jest już zajęty.

Malowanie może być również używane do oznaczenia hierarchii społecznej. Zwierzęta mogą malować się o drzewa, aby okazać swoją dominację nad innymi. Malowanie może również służyć do wyznaczenia granic terytorialnych między samcami i samicami. Samce mogą malować się o drzewa, aby okazać swoje terytoria samicom i odstraszyć inne samce.

Malowanie jest ważnym elementem środowiska naturalnego i ma istotny wpływ na zachowania zwierząt. Jest to ważna umiejętność, która pomaga im przeżyć i chroni je przed drapieżnikami. Malowanie jest również ważne dla łowców, ponieważ pomaga im lepiej rozpoznawać i śledzić dzikie zwierzęta.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj malowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

mięsiarz

pogardliwe określenie myśliwego, dążącego za wszelką cenę do zdobycia dziczyzny.

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

multiplet

kilka kolejnych celnych strzałów oddanych bezpośrednio po sobie do kilku celów przez jednego myśliwego.

mykita

lis

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

marczak

zając urodzony w marcu.

miękki na strzał

o zwierzynie mało odpornej na strzał.

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

matecznik

bezpieczna ostoja zwierzyny w kniei.

myłkus

samiec zwierzyny płowej o porożu wyraźnie zniekształconym na skutek choroby. Poroże myłkusa przyjmuje rozmaite formy: korkociągów, baranich rogów itp.