Definicja hasła: myślistwo
- myślistwo
element składowy łowiectwa, obejmujący całokształt zagadnień związanych z wykonywaniem polowania.
Myślistwo to dziedzina łowiectwa, która obejmuje szeroki zakres zagadnień związanych z wykonywaniem polowania. Obejmuje ona wszystkie aspekty polowania, od przygotowania do samego polowania, aż po jego zakończenie. Myślistwo obejmuje wiedzę na temat łowienia, taką jak rodzaje broni i amunicji, techniki polowania, zasady bezpieczeństwa i etyki myśliwskiej oraz wiedzę na temat gatunków dzikich zwierząt.
Myślistwo to również umiejętność rozpoznawania i identyfikacji gatunków dzikich zwierząt oraz umiejętność określania ich liczebności i stanu zdrowia. Myśliwi muszą posiadać wiedzę na temat warunków środowiska naturalnego, w którym żyją dzikie zwierzęta, aby móc je skutecznie polować.
Ponadto myślistwo wymaga umiejętności przygotowywania i przechowywania trofeów myśliwskich oraz potraw myśliwskich. Myśliwi muszą odpowiednio zaopatrzyć się w sprzęt do polowania, takie jak lornetki, kamizelki odblaskowe oraz ubrania chroniące przed warunkami atmosferycznymi. Myślistwo wiąże się także z koniecznością znajomości przepisów prawa łowieckiego oraz obowiązującego prawa ochrony środowiska.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj myślistwo w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę M
- mucha jelenia
inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)
- magazynek
pojemnik na naboje w repetowanej i samopowtarzalnej broni myśliwskiej
- morda
pysk drapieżników czworonożnych, np. wilka, rysia, lisa.
- muru poroża
próchnica poroża.
- miauczenie
głos wydawany przez żbiki.
- markowanie
zaznaczanie przez wyżła obecności zwierzyny.
- myłkus
samiec zwierzyny płowej o porożu wyraźnie zniekształconym na skutek choroby. Poroże myłkusa przyjmuje rozmaite formy: korkociągów, baranich rogów itp.
- mykita
lis
- medalowy
(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.