Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: miękkie

miękkie

u zwierzyny żołądek i jelita (strzał na miękkie - strzał uszkadzający ww. organy).

Miękkie to termin używany w łowiectwie, aby określić żołądek i jelita zwierzyny. Jest to ważne, ponieważ strzał na miękkie oznacza strzał uszkadzający te organy. Żołądek i jelita są bardzo delikatnymi organami, które są szczególnie wrażliwe na uszkodzenia. Dlatego strzał na miękkie jest bardzo ważnym elementem łowiectwa.

Strzał na miękkie może być wykonany zarówno z broni palnej, jak i z broni bezpiecznej. W przypadku broni palnej strzał powinien być wykonany w taki sposób, aby uszkodzić żołądek i jelita zwierzyny. Strzał powinien być wykonany z odpowiedniej odległości, aby uniknąć uszkodzenia innych narządów lub kości.

W przypadku broni bezpiecznej strzał powinien być wykonany w taki sposób, aby uszkodzić tylko żołądek i jelita zwierzyny. Strzał powinien być wykonany z odpowiedniej odległości, aby uniknąć uszkodzenia innych narządów lub kości. Ponadto należy upewnić się, że broń bezpieczna ma odpowiedni rozmiar i moc, aby skutecznie uszkodzić te organy.

Strzał na miękkie jest ważnym elementem łowiectwa, ponieważ pozwala on uniknąć uszkodzenia innych narządów lub kości zwierzyny. Dlatego ważne jest, aby dobrze przygotować się do strzału na miękkie i upewnić się, że broń ma odpowiedni rozmiar i moc do skutecznego uszkodzenia tych organów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj miękkie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

miauczenie

głos wydawany przez żbiki.

markaczka, markaczka (Melanitta nigra L.)

ptak łowczy z rodziny kaczek należący do grążyc; w Polsce można go spotkać wyjątkowo na przelotach.

marmurek

białe płatny na sterówkach ogona głuszca.

mikot

wabik używany do wabienia kozłów.

mamrotać

o niedźwiedziu: mruczeć.

miot

1) zakład, część lasu, pole, staw, z którego naganka pędzi zwierzynę podczas zbiorowego polowania w kierunku myśliwych;
2) młode zwierząt ssących urodzone z jednej ciąży.

mszar

rodzaj torfowiska porośniętego roślinnością bagienną o powierzchni uginającej się pod stopami myśliwego.

melanizm

brunatne, aż do czarnego, zabarwienie ciała danego osobnika, spowodowane nadmiernym wytwarzaniem i odkładaniem się ciemnych pigmentów (melaniny), czego brak u innych osobników tego samego (...)

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

miecz myśliwski

biała broń myśliwska. Pojawił się na zachodzie Europy u schyłku XV wieku. Charakteryzował się długą, bardzo wąską obosieczną głownią o sztychu często rozszerzonym w kształcie (...)