Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: miękkie

miękkie

u zwierzyny żołądek i jelita (strzał na miękkie - strzał uszkadzający ww. organy).

Miękkie to termin używany w łowiectwie, aby określić żołądek i jelita zwierzyny. Jest to ważne, ponieważ strzał na miękkie oznacza strzał uszkadzający te organy. Żołądek i jelita są bardzo delikatnymi organami, które są szczególnie wrażliwe na uszkodzenia. Dlatego strzał na miękkie jest bardzo ważnym elementem łowiectwa.

Strzał na miękkie może być wykonany zarówno z broni palnej, jak i z broni bezpiecznej. W przypadku broni palnej strzał powinien być wykonany w taki sposób, aby uszkodzić żołądek i jelita zwierzyny. Strzał powinien być wykonany z odpowiedniej odległości, aby uniknąć uszkodzenia innych narządów lub kości.

W przypadku broni bezpiecznej strzał powinien być wykonany w taki sposób, aby uszkodzić tylko żołądek i jelita zwierzyny. Strzał powinien być wykonany z odpowiedniej odległości, aby uniknąć uszkodzenia innych narządów lub kości. Ponadto należy upewnić się, że broń bezpieczna ma odpowiedni rozmiar i moc, aby skutecznie uszkodzić te organy.

Strzał na miękkie jest ważnym elementem łowiectwa, ponieważ pozwala on uniknąć uszkodzenia innych narządów lub kości zwierzyny. Dlatego ważne jest, aby dobrze przygotować się do strzału na miękkie i upewnić się, że broń ma odpowiedni rozmiar i moc do skutecznego uszkodzenia tych organów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj miękkie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

mięsiarz

pogardliwe określenie myśliwego, dążącego za wszelką cenę do zdobycia dziczyzny.

myszkować

o lisie polującym na myszy.

markaczka, markaczka (Melanitta nigra L.)

ptak łowczy z rodziny kaczek należący do grążyc; w Polsce można go spotkać wyjątkowo na przelotach.

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są (...)

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

młódka

młody ptak łowny.

mieszek

wabik na przepiórki.

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

melanizm

brunatne, aż do czarnego, zabarwienie ciała danego osobnika, spowodowane nadmiernym wytwarzaniem i odkładaniem się ciemnych pigmentów (melaniny), czego brak u innych osobników tego samego (...)