Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: maisz

maisz, maisz, maiż

młody niedoświadczony ptak łowczy.

Maisz - młody, niedoświadczony ptak łowczy. Maisz jest zazwyczaj młodszy od innych ptaków łowczych i charakteryzuje się brakiem doświadczenia w polowaniu. Jego wygląd i zachowanie przypominają te starszych ptaków, jednak różnią się od nich pod względem doświadczenia oraz umiejętności polowanych. Maisz może być hodowany lub pozyskany z dzikiej populacji. Jego wygląd może się różnić w zależności od gatunku, lecz zazwyczaj ma długie skrzydła, ogon oraz ciemne pióra.

Maisze są uważane za bardziej niedoświadczone niż starsze ptaki łowcze ze względu na ich brak doświadczenia w polowaniu. Dlatego są trudniejsze w tresurze niż starsi towarzysze łowieckie. Pomimo tego, maisze są inteligentne i podatne na tresurę, o ile są odpowiednio traktowane i karmione. Ich energia oraz chęć do pracy sprawiają, że niektórzy uważają je za lepszych partnerów polowań niż starsze ptaki, ponieważ są bardziej energiczne i skore do adaptacji nowych technik polowań.

Maisze mogą być także postrzegane jako lepsi partnerzy polowań ze względu na mniejszy rozmiar ciała, co czyni je bardziej mobilnymi i zdolnymi do lepszego manewrowania w powietrzu. Jako młode osobniki, maisze cechują się również większą adaptacyjnością oraz plastycznością w nauce nowych strategii czy technik polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj maisz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

morda

pysk drapieżników czworonożnych, np. wilka, rysia, lisa.

melanizm

brunatne, aż do czarnego, zabarwienie ciała danego osobnika, spowodowane nadmiernym wytwarzaniem i odkładaniem się ciemnych pigmentów (melaniny), czego brak u innych osobników tego samego (...)

Mauser

sztucer repetier konstrukcji niemieckiego rusznikarza

myłkus

samiec zwierzyny płowej o porożu wyraźnie zniekształconym na skutek choroby. Poroże myłkusa przyjmuje rozmaite formy: korkociągów, baranich rogów itp.

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

muru poroża

próchnica poroża.

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

makieta

myśliwska tarcza przedstawiająca zwierza w naturalnej wielkości (zob. tarcza).

mamrotać

o niedźwiedziu: mruczeć.

multiplet

kilka kolejnych celnych strzałów oddanych bezpośrednio po sobie do kilku celów przez jednego myśliwego.