Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: maisz

maisz, maisz, maiż

młody niedoświadczony ptak łowczy.

Maisz - młody, niedoświadczony ptak łowczy. Maisz jest zazwyczaj młodszy od innych ptaków łowczych i charakteryzuje się brakiem doświadczenia w polowaniu. Jego wygląd i zachowanie przypominają te starszych ptaków, jednak różnią się od nich pod względem doświadczenia oraz umiejętności polowanych. Maisz może być hodowany lub pozyskany z dzikiej populacji. Jego wygląd może się różnić w zależności od gatunku, lecz zazwyczaj ma długie skrzydła, ogon oraz ciemne pióra.

Maisze są uważane za bardziej niedoświadczone niż starsze ptaki łowcze ze względu na ich brak doświadczenia w polowaniu. Dlatego są trudniejsze w tresurze niż starsi towarzysze łowieckie. Pomimo tego, maisze są inteligentne i podatne na tresurę, o ile są odpowiednio traktowane i karmione. Ich energia oraz chęć do pracy sprawiają, że niektórzy uważają je za lepszych partnerów polowań niż starsze ptaki, ponieważ są bardziej energiczne i skore do adaptacji nowych technik polowań.

Maisze mogą być także postrzegane jako lepsi partnerzy polowań ze względu na mniejszy rozmiar ciała, co czyni je bardziej mobilnymi i zdolnymi do lepszego manewrowania w powietrzu. Jako młode osobniki, maisze cechują się również większą adaptacyjnością oraz plastycznością w nauce nowych strategii czy technik polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj maisz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

maniaki

zob. bałwan.

montaż

uchwyt mocujący lunetę na broni myśliwskiej.

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)

mieszek

wabik na przepiórki.

maisz, maisz, maiż

młody niedoświadczony ptak łowczy.

Mauser

sztucer repetier konstrukcji niemieckiego rusznikarza

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są (...)

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

mener

przewodnik psa myśliwskiego.

markowanie

zaznaczanie przez wyżła obecności zwierzyny.