Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: maisz

maisz, maisz, maiż

młody niedoświadczony ptak łowczy.

Maisz to młody ptak łowczy, który jeszcze nie doświadczył polowania. Maisz jest zazwyczaj młodszy od innych ptaków łowczych, a jego wygląd i zachowanie są bardzo podobne do tych starszych ptaków. Maisz może być wyhodowany lub pozyskany z dzikiej populacji. Wygląd maisa może się różnić w zależności od gatunku, ale zazwyczaj ma on długie skrzydła i ogon oraz ciemne pióra.

Maisze są uważane za bardziej niedoświadczonych niż starsze ptaki łowcze, ponieważ nie mają one jeszcze doświadczenia w polowaniu. Z tego powodu są one często uważane za trudniejsze do tresury niż starsze ptaki łowcze. Maisze są bardzo inteligentne i mogą być łatwo tresowane, jeśli są odpowiednio traktowane i karmione.

Maisze są czasami uważane za lepszych partnerów polowań niż starsze ptaki łowcze, ponieważ są one bardziej energiczne i skore do pracy. Są one również bardziej skłonne do przystosowania się do nowych sytuacji i mogą być łatwo tresowane do nowych technik polowań. Maisze mogą być również uważane za lepszych partnerów polowań ze względu na ich mniejszy rozmiar i mniejszą masę ciała, co oznacza, że ​​są one bardziej mobilne i mogą lepiej manewrować w powietrzu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj maisz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

mikita

lis.

miauczenie

głos wydawany przez żbiki.

mamrotać

o niedźwiedziu: mruczeć.

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

marmurek

białe płatny na sterówkach ogona głuszca.

młódka

młody ptak łowny.

markowanie

zaznaczanie przez wyżła obecności zwierzyny.

medalion

spreparowana głowa ptaka na tle rozpostartego ogona, najczęściej głuszca i cietrzewia.