Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: miasz lub maiż

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

Miasz lub maiż to określenie, które odnosi się do młodych, niedoświadczonych ptaków łownych, takich jak orły, jastrzębie lub sokole. Miasz lub maiż są zazwyczaj wybierane przez myśliwych do polowania, ponieważ są one bardziej podatne na trening i szybciej się uczą. W przeszłości ptaki te były wykorzystywane do polowania na zwierzynę, a także do ochrony upraw i inwentarza.

Ptaki te są wprowadzane do polowania poprzez proces treningu. Proces ten obejmuje wprowadzenie ptaka do środowiska polowania i uczenie go, jak polować na zwierzynę. Myśliwi muszą nauczyć ptaka, jak skutecznie polować na zwierzynę i jak unikać niebezpieczeństwa. Trening może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od tego, jak szybko ptak się uczy.

Po ukończeniu treningu ptaki te są gotowe do polowania. Myśliwi mogą wykorzystać je do polowania na różne rodzaje zwierzyny, takie jak dzikie gryzonie, ptaki lub inne małe zwierzęta. Ptaki te mogą również być wykorzystywane do ochrony upraw i inwentarza przed dzikimi zwierzętami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj miasz lub maiż w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

miękkie

u zwierzyny żołądek i jelita (strzał na miękkie - strzał uszkadzający ww. organy).

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

makieta

myśliwska tarcza przedstawiająca zwierza w naturalnej wielkości (zob. tarcza).

mierzenie

celowanie do zwierzyny

mszar

rodzaj torfowiska porośniętego roślinnością bagienną o powierzchni uginającej się pod stopami myśliwego.

mieszek

wabik na przepiórki.

młódka

młody ptak łowny.

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

medalowy

(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.