Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: mamrotać

mamrotać

o niedźwiedziu: mruczeć.

Mamrotanie jest zachowaniem, które wykazują niedźwiedzie, gdy są zrelaksowane i szczęśliwe. Jest to rodzaj mruczenia, które wydają, gdy są zadowolone i spokojne. Może to być również oznaką przywiązania do swojego terytorium lub innych niedźwiedzi. Mamrotanie jest często uważane za oznakę radości lub zadowolenia.

Mamrotanie może również być sposobem na wyrażenie swojego stanu emocjonalnego. Niedźwiedzie mogą mamrotać, gdy są smutne lub zdenerwowane. Może to być również sposób na wyrażenie strachu lub agresji. Niedźwiedzie mogą mamrotać, aby ostrzec innych niedźwiedzi o swojej obecności lub aby wyrazić swoje nastawienie do innych.

Mamrotanie jest również uważane za formę komunikacji między niedźwiedziami. Niedźwiedzie mogą mamrotać, aby porozumiewać się ze sobą i wymieniać informacje o swoim terytorium lub o innych niedźwiedziach. Mamrotanie może być również sposobem na okazywanie sobie troski i opieki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj mamrotać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

matecznik

bezpieczna ostoja zwierzyny w kniei.

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.

miauczenie

głos wydawany przez żbiki.

markaczka, markaczka (Melanitta nigra L.)

ptak łowczy z rodziny kaczek należący do grążyc; w Polsce można go spotkać wyjątkowo na przelotach.

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

markowanie

zaznaczanie przez wyżła obecności zwierzyny.

mener

przewodnik psa myśliwskiego.

motylica

inaczej choroba motylicza.

myłkus

samiec zwierzyny płowej o porożu wyraźnie zniekształconym na skutek choroby. Poroże myłkusa przyjmuje rozmaite formy: korkociągów, baranich rogów itp.