Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: mieszek

mieszek

wabik na przepiórki.

Mieszek to rodzaj wabika, który jest używany do polowania na przepiórki. Jest to mały, metalowy pojemnik, który jest wypełniony ziarnami zboża lub innymi pokarmami, które są atrakcyjne dla przepiórek. Mieszek jest umieszczany na ziemi lub na drzewie i może być używany do łapania przepiórek lub do ich odstraszania.

Mieszek może być wykonany z różnych materiałów, takich jak metal, drewno lub tworzywo sztuczne. Najczęściej mieszek jest wykonany z metalu, ponieważ jest trwały i odporny na uszkodzenia. Mieszek może mieć różne rozmiary i kształty, ale najczęstsze są okrągłe lub owalne. Mieszek może być również wyposażony w specjalne otwory, aby umożliwić przepiórkom dostanie się do środka.

Mieszek jest bardzo skuteczną metodą polowania na przepiórki i może być używany zarówno przez profesjonalnych myśliwych, jak i amatorów. Aby skutecznie polować na przepiórki za pomocą mieszka, należy go umieścić w odpowiednim miejscu i regularnie go karmić. W ten sposób można zapewnić sobie dużo przyjemności podczas polowania na przepiórki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj mieszek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

miękki na strzał

o zwierzynie mało odpornej na strzał.

marczak

zając urodzony w marcu.

multiplet

kilka kolejnych celnych strzałów oddanych bezpośrednio po sobie do kilku celów przez jednego myśliwego.

miauczenie

głos wydawany przez żbiki.

maisz, maisz, maiż

młody niedoświadczony ptak łowczy.

marcowanie

okres godowy rysi i żbików.

montaż

uchwyt mocujący lunetę na broni myśliwskiej.

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

myłkus

samiec zwierzyny płowej o porożu wyraźnie zniekształconym na skutek choroby. Poroże myłkusa przyjmuje rozmaite formy: korkociągów, baranich rogów itp.