Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: mundur myśliwski

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są myśliwskie dystynkcje. Guziki wykonane z poroża. Do pełnej gali zielony sznur paradny i kordelas.

Mundur myśliwski jest oficjalnym ubiorem, który stanowi symbol godności i honoru w środowisku łowieckim. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki ozdobionej myśliwskimi dystynkcjami wykonanymi z poroża lub skóry, które odzwierciedlają stopień myśliwskiego. Guziki również wykonane są z poroża lub skóry. Uzupełnieniem munduru jest zielony sznur paradny i kordelas, które nadają mu uroczysty charakter. Mundur ten noszony jest podczas ceremonii takich jak uroczyste polowania czy spotkania łowieckie oraz przez członków Naczelnej Rady Łowieckiej i inne oficjele łowieckie. Jego wzór i skład zostały zatwierdzone przez Naczelną Radę Łowiecką w celu zachowania jednolitości i tradycji w społeczności myśliwskiej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj mundur myśliwski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

maniaki

zob. bałwan.

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.

mamrotać

o niedźwiedziu: mruczeć.

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)

medalion

spreparowana głowa ptaka na tle rozpostartego ogona, najczęściej głuszca i cietrzewia.

mnich

jeleń byk o porożu w kształcie niskich guzów.

myszka

młody piżmak.

myszkować

o lisie polującym na myszy.

majak

czółno zamaskowane trzciną lub gałęziami, służące do polowań na ptactwo wodne.

marczak

zając urodzony w marcu.