Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: mundur myśliwski

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są myśliwskie dystynkcje. Guziki wykonane z poroża. Do pełnej gali zielony sznur paradny i kordelas.

Mundur myśliwski jest ubiorem, który ma swoje zasady i wzory. Jego podstawowym elementem są ciemnozielone spodnie i marynarka, które są ozdobione myśliwskimi dystynkcjami. Dystynkcje te są wykonane z poroża lub skóry, a ich kształt i wielkość zależy od stopnia myśliwskiego. Guziki na marynarce również są wykonane z poroża lub skóry. Do pełnego munduru dołączony jest zielony sznur paradny i kordelas, które nadają mu bardziej uroczysty charakter.

Mundur myśliwski jest noszony na specjalnych okazjach, takich jak uroczyste polowania, spotkania łowieckie lub inne ważne wydarzenia. Jest to symbol godności i honoru myśliwskiego. Mundur ten jest również noszony przez członków Naczelnej Rady Łowieckiej oraz przez innych oficjeli łowieckich.

Mundur myśliwski jest ważnym elementem tradycji łowieckiej i ma długą historię. Jego wygląd i skład zostały ustalone przez Naczelną Radę Łowiecką, aby zapewnić jednolitość i godność dla całej społeczności myśliwskiej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj mundur myśliwski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

magazynek

pojemnik na naboje w repetowanej i samopowtarzalnej broni myśliwskiej

miękki na strzał

o zwierzynie mało odpornej na strzał.

morda

pysk drapieżników czworonożnych, np. wilka, rysia, lisa.

malowanie

wycieranie się dzików i jeleni o drzewa po wyjściu z babrzyska.

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

myślistwo

element składowy łowiectwa, obejmujący całokształt zagadnień związanych z wykonywaniem polowania.

Mannlicher

popularny typ sztucera (repetiera) myśliwskiego konstrukcji austriackiego rusznikarza Ferdynanda Mannlichera.

marczak

zając urodzony w marcu.

monopol łowiecki panującego, monopol łowiecki panującego, regale łowieckie

zastrzeżenie wszystkich spraw dotyczących polowania do wyłącznej kompetencji księcia.

myszołowy, myszołowy (Buteo)

ptaki drapieżne z rodziny jastrzębiowatych. W Polsce występują trzy gatunki: zwyczajny gniazdujący i zalatujący), włochaty i kurhanik.