Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: mundur myśliwski

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są myśliwskie dystynkcje. Guziki wykonane z poroża. Do pełnej gali zielony sznur paradny i kordelas.

Mundur myśliwski jest ubiorem, który ma swoje zasady i wzory. Jego podstawowym elementem są ciemnozielone spodnie i marynarka, które są ozdobione myśliwskimi dystynkcjami. Dystynkcje te są wykonane z poroża lub skóry, a ich kształt i wielkość zależy od stopnia myśliwskiego. Guziki na marynarce również są wykonane z poroża lub skóry. Do pełnego munduru dołączony jest zielony sznur paradny i kordelas, które nadają mu bardziej uroczysty charakter.

Mundur myśliwski jest noszony na specjalnych okazjach, takich jak uroczyste polowania, spotkania łowieckie lub inne ważne wydarzenia. Jest to symbol godności i honoru myśliwskiego. Mundur ten jest również noszony przez członków Naczelnej Rady Łowieckiej oraz przez innych oficjeli łowieckich.

Mundur myśliwski jest ważnym elementem tradycji łowieckiej i ma długą historię. Jego wygląd i skład zostały ustalone przez Naczelną Radę Łowiecką, aby zapewnić jednolitość i godność dla całej społeczności myśliwskiej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj mundur myśliwski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

majak

czółno zamaskowane trzciną lub gałęziami, służące do polowań na ptactwo wodne.

marczak

zając urodzony w marcu.

myszka

młody piżmak.

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są (...)

Mannlicher

popularny typ sztucera (repetiera) myśliwskiego konstrukcji austriackiego rusznikarza Ferdynanda Mannlichera.

murzyn

miody kogut cietrzew.

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

myłkus

samiec zwierzyny płowej o porożu wyraźnie zniekształconym na skutek choroby. Poroże myłkusa przyjmuje rozmaite formy: korkociągów, baranich rogów itp.

mikot

wabik używany do wabienia kozłów.

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)