Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: markowanie

markowanie

zaznaczanie przez wyżła obecności zwierzyny.

Markowanie to technika szkolenia wyżła, która polega na zaznaczaniu przez psa obecności zwierzyny. Jest to jedna z najważniejszych umiejętności, którą musi opanować każdy wyżeł, aby mógł być używany do polowania. Markowanie polega na tym, że wyżeł wykrywa obecność zwierzyny i informuje o tym myśliwego. Może to robić poprzez szczekanie, skakanie lub inne oznaki.

Markowanie jest ważne dla myśliwych, ponieważ pozwala im wiedzieć, gdzie są zwierzęta i jak się zachowują. Dzięki temu myśliwi mogą lepiej planować swoje polowania i lepiej trafiać do celu. Markowanie może również pomóc myśliwym uniknąć niebezpiecznych sytuacji, takich jak spotkanie z dzikim zwierzęciem lub innymi niebezpieczeństwami.

Markowanie jest również ważne dla wyżła, ponieważ pozwala mu ćwiczyć swoje umiejętności tropienia i łowienia. Wykonywanie tego rodzaju ćwiczeń może pomóc wyrobić sobie silne instynkty łowieckie i sprawić, że pies będzie bardziej skutecznym partnerem do polowań. Markowanie może również pomóc wyrobić sobie silne więzi między psem a myśliwym, co może przyczynić się do lepszej współpracy podczas polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj markowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

majak

czółno zamaskowane trzciną lub gałęziami, służące do polowań na ptactwo wodne.

młódka

młody ptak łowny.

mamrotać

o niedźwiedziu: mruczeć.

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.

myślistwo

element składowy łowiectwa, obejmujący całokształt zagadnień związanych z wykonywaniem polowania.

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

myłkus

samiec zwierzyny płowej o porożu wyraźnie zniekształconym na skutek choroby. Poroże myłkusa przyjmuje rozmaite formy: korkociągów, baranich rogów itp.

montaż

uchwyt mocujący lunetę na broni myśliwskiej.

monopol łowiecki panującego, monopol łowiecki panującego, regale łowieckie

zastrzeżenie wszystkich spraw dotyczących polowania do wyłącznej kompetencji księcia.