Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: markowanie

markowanie

zaznaczanie przez wyżła obecności zwierzyny.

Markowanie to umiejętność szkoleniowa wyżłów, polegająca na zaznaczaniu przez psa obecności zwierzyny. Jest to jedna z kluczowych zdolności, którą powinien opanować każdy wyżeł, aby mógł być efektywnie wykorzystany do polowań. Podczas markowania pies jest w stanie wykryć obecność zwierzyny i poinformować o tym myśliwego poprzez różne zachowania, takie jak szczekanie czy skakanie. Dzięki tej umiejętności myśliwi są w stanie lepiej planować swoje polowania oraz unikać niebezpiecznych sytuacji, a także lepiej trafiać do celu.

Markowanie ma istotne znaczenie również dla samego psa, ponieważ umożliwia mu rozwijanie swoich zdolności tropienia i łowienia. Wykonywanie tego rodzaju ćwiczeń sprzyja rozwijaniu silnych instynktów łowieckich oraz wzmacnianiu więzi między psem a myśliwym, co przyczynia się do lepszej współpracy podczas polowań. Oprócz tego markowanie pozwala psom zaspokoić ich naturalną potrzebę pracy oraz sprawia, że stanowią oni bardziej pożądane i efektywne partnerstwo podczas działań łowieckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj markowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

mszar

rodzaj torfowiska porośniętego roślinnością bagienną o powierzchni uginającej się pod stopami myśliwego.

maisz, maisz, maiż

młody niedoświadczony ptak łowczy.

mener

przewodnik psa myśliwskiego.

mikot

wabik używany do wabienia kozłów.

majak

czółno zamaskowane trzciną lub gałęziami, służące do polowań na ptactwo wodne.

medalowy

(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.

murzyn

miody kogut cietrzew.

malowanie

wycieranie się dzików i jeleni o drzewa po wyjściu z babrzyska.

miecz myśliwski

biała broń myśliwska. Pojawił się na zachodzie Europy u schyłku XV wieku. Charakteryzował się długą, bardzo wąską obosieczną głownią o sztychu często rozszerzonym w kształcie (...)

marczak

zając urodzony w marcu.