Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Mauser

Mauser

sztucer repetier konstrukcji niemieckiego rusznikarza

Mauser to sztucer repetier konstrukcji niemieckiego rusznikarza, Petera Paulusa Mausera. Jest to jeden z najbardziej popularnych i cenionych sztucerów na świecie. Jego historia sięga 1898 roku, kiedy to Mauser wprowadził swoją pierwszą konstrukcję do produkcji. Od tego czasu sztucer został udoskonalony i dostosowany do potrzeb myśliwych i strzelców sportowych.

Mauser jest znany ze swojej wytrzymałości i niezawodności. Jego mechanizm jest bardzo prosty, co pozwala na łatwe utrzymanie go w dobrym stanie. Sztucer posiada również wygodny uchwyt, który pozwala na wygodne trzymanie broni podczas strzelania.

Mauser jest szeroko stosowany przez myśliwych i strzelców sportowych na całym świecie. Jest to idealna broń dla tych, którzy szukają precyzyjnego i niezawodnego sztucera. Mauser jest również bardzo popularny wśród kolekcjonerów broni, ponieważ jego piękna estetyka sprawia, że jest ona bardzo pożądana.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Mauser w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

mykita

lis

mierzenie

celowanie do zwierzyny

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są (...)

miauczenie

głos wydawany przez żbiki.

mikita

lis.

murzyn

miody kogut cietrzew.

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

motylica

inaczej choroba motylicza.

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.