Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Mauser

Mauser

sztucer repetier konstrukcji niemieckiego rusznikarza

Mauser to sztucer repetier konstrukcji niemieckiego rusznikarza, Petera Paulusa Mausera. Jest to rodzaj broni palnej, która wyróżnia się swoją precyzją, niezawodnością oraz wytrzymałością. Sztucer Mausera jest znany z prostego, ale skutecznego mechanizmu, co pozwala na łatwe utrzymanie w dobrym stanie. Jego wygodny uchwyt zapewnia komfortowe trzymanie broni podczas strzelania.

Historia Mausera sięga 1898 roku, kiedy to wprowadzono pierwszą konstrukcję tej broni do produkcji. Od tamtej pory sztucer przeszedł wiele udoskonaleń i został dostosowany do potrzeb myśliwych oraz strzelców sportowych. Mauser jest ceniony przez szerokie grono użytkowników na całym świecie, stanowiąc idealny wybór dla tych poszukujących precyzyjnego i niezawodnego sztucera.

Ze względu na swoją estetykę i renomę, Mauser cieszy się także dużą popularnością wśród kolekcjonerów broni. Jego historyczna wartość oraz doskonałe właściwości sprawiają, że jest on bardzo pożądany przez entuzjastów broni palnej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Mauser w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

miecz myśliwski

biała broń myśliwska. Pojawił się na zachodzie Europy u schyłku XV wieku. Charakteryzował się długą, bardzo wąską obosieczną głownią o sztychu często rozszerzonym w kształcie (...)

montaż

uchwyt mocujący lunetę na broni myśliwskiej.

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

młódka

młody ptak łowny.

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.

mnich

jeleń byk o porożu w kształcie niskich guzów.

mikita

lis.

medalowy

(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.