Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Mauser

Mauser

sztucer repetier konstrukcji niemieckiego rusznikarza

Mauser to sztucer repetier konstrukcji niemieckiego rusznikarza, Petera Paulusa Mausera. Jest to rodzaj broni palnej, która wyróżnia się swoją precyzją, niezawodnością oraz wytrzymałością. Sztucer Mausera jest znany z prostego, ale skutecznego mechanizmu, co pozwala na łatwe utrzymanie w dobrym stanie. Jego wygodny uchwyt zapewnia komfortowe trzymanie broni podczas strzelania.

Historia Mausera sięga 1898 roku, kiedy to wprowadzono pierwszą konstrukcję tej broni do produkcji. Od tamtej pory sztucer przeszedł wiele udoskonaleń i został dostosowany do potrzeb myśliwych oraz strzelców sportowych. Mauser jest ceniony przez szerokie grono użytkowników na całym świecie, stanowiąc idealny wybór dla tych poszukujących precyzyjnego i niezawodnego sztucera.

Ze względu na swoją estetykę i renomę, Mauser cieszy się także dużą popularnością wśród kolekcjonerów broni. Jego historyczna wartość oraz doskonałe właściwości sprawiają, że jest on bardzo pożądany przez entuzjastów broni palnej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Mauser w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

miauczenie

głos wydawany przez żbiki.

montaż

uchwyt mocujący lunetę na broni myśliwskiej.

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

mykita

lis

możdżeń

inaczej pień.

miot

1) zakład, część lasu, pole, staw, z którego naganka pędzi zwierzynę podczas zbiorowego polowania w kierunku myśliwych;
2) młode zwierząt ssących urodzone z jednej ciąży.

marczak

zając urodzony w marcu.

medalowy

(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.

miękki na strzał

o zwierzynie mało odpornej na strzał.

melanizm

brunatne, aż do czarnego, zabarwienie ciała danego osobnika, spowodowane nadmiernym wytwarzaniem i odkładaniem się ciemnych pigmentów (melaniny), czego brak u innych osobników tego samego (...)