Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: majak

majak

czółno zamaskowane trzciną lub gałęziami, służące do polowań na ptactwo wodne.

Majak to czółno, które służy do polowań na ptactwo wodne. Jest ono zamaskowane trzciną lub gałęziami, aby ukryć łowcę przed ofiarą. Majak jest zazwyczaj wykonany z drewna i ma długość od kilku do kilkunastu metrów. Na jego końcu znajduje się platforma, na której łowca może usiąść i obserwować okolicę.

Majak jest zazwyczaj umieszczany w miejscach, gdzie ptaki wodne są najbardziej aktywne. Może być również ustawiony w miejscu, gdzie ptaki są skłonne do odpoczywania lub żerowania. Łowca może również ustawić majak w miejscu, gdzie ptaki są skłonne do przelotów.

Majak może być również ustawiony w miejscu, gdzie ptaki są skłonne do odpoczywania lub żerowania. W takim przypadku łowca musi być bardzo cichy i ostrożny, aby nie spłoszyć ofiary. Majak może być również ustawiony w miejscu, gdzie ptaki są skłonne do przelotów. W takim przypadku łowca musi być bardzo szybki i precyzyjny, aby trafić w cel.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj majak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)

młódka

młody ptak łowny.

mener

przewodnik psa myśliwskiego.

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

marmurek

białe płatny na sterówkach ogona głuszca.

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

możdżeń

inaczej pień.

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

mnich

jeleń byk o porożu w kształcie niskich guzów.