Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: majak

majak

czółno zamaskowane trzciną lub gałęziami, służące do polowań na ptactwo wodne.

Majak to czółno, które służy do polowań na ptactwo wodne. Jest ono zamaskowane trzciną lub gałęziami, aby ukryć łowcę przed ofiarą. Majak jest zazwyczaj wykonany z drewna i ma długość od kilku do kilkunastu metrów. Na jego końcu znajduje się platforma, na której łowca może usiąść i obserwować okolicę.

Majak jest zazwyczaj umieszczany w miejscach, gdzie ptaki wodne są najbardziej aktywne. Może być również ustawiony w miejscu, gdzie ptaki są skłonne do odpoczywania lub żerowania. Łowca może również ustawić majak w miejscu, gdzie ptaki są skłonne do przelotów.

Majak może być również ustawiony w miejscu, gdzie ptaki są skłonne do odpoczywania lub żerowania. W takim przypadku łowca musi być bardzo cichy i ostrożny, aby nie spłoszyć ofiary. Majak może być również ustawiony w miejscu, gdzie ptaki są skłonne do przelotów. W takim przypadku łowca musi być bardzo szybki i precyzyjny, aby trafić w cel.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj majak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

miecz myśliwski

biała broń myśliwska. Pojawił się na zachodzie Europy u schyłku XV wieku. Charakteryzował się długą, bardzo wąską obosieczną głownią o sztychu często rozszerzonym w kształcie (...)

marcowanie

okres godowy rysi i żbików.

medalion

spreparowana głowa ptaka na tle rozpostartego ogona, najczęściej głuszca i cietrzewia.

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są (...)

możdżeń

inaczej pień.

myszołowy, myszołowy (Buteo)

ptaki drapieżne z rodziny jastrzębiowatych. W Polsce występują trzy gatunki: zwyczajny gniazdujący i zalatujący), włochaty i kurhanik.

makieta

myśliwska tarcza przedstawiająca zwierza w naturalnej wielkości (zob. tarcza).

matecznik

bezpieczna ostoja zwierzyny w kniei.

mierzenie

celowanie do zwierzyny