Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: murzyn

murzyn

miody kogut cietrzew.

Murzyn to gatunek miody koguta cietrzewa, który jest jednym z najbardziej popularnych gatunków ptaków łowieckich. Jest to duży ptak o długim, szerokim i wyprostowanym dziobie oraz długich skrzydłach. Ma czarny upierzenie, z białymi plamami na skrzydłach i ogonie. Murzyny są bardzo aktywne i szybkie w locie, a ich lot jest silny i mocny.

Murzyny żerują głównie na ziemi, polując na małe zwierzęta takie jak myszy, szczury i inne drobne ssaki. Są również znane ze swojego upodobania do owadów, które często zjadają w powietrzu. Murzyny są również znane ze swojego upodobania do owoców i nasion, które czasami zjadają w połączeniu ze swoimi ofiarami.

Murzyny są bardzo popularne wśród myśliwych, ponieważ są łatwe do polowania i mają duże ilości mięsa. Są również uważane za jednego z najlepszych ptaków do hodowli, ponieważ szybko się rozmnażają i szybko się przystosowują do nowych środowisk. Murzyny są również uważane za jeden z najpiękniejszych gatunków ptaków łowieckich ze względu na ich piękne upierzenie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj murzyn w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

markaczka, markaczka (Melanitta nigra L.)

ptak łowczy z rodziny kaczek należący do grążyc; w Polsce można go spotkać wyjątkowo na przelotach.

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)

możdżeń

inaczej pień.

montaż

uchwyt mocujący lunetę na broni myśliwskiej.

medalion

spreparowana głowa ptaka na tle rozpostartego ogona, najczęściej głuszca i cietrzewia.

motylica

inaczej choroba motylicza.

myszka

młody piżmak.

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

miot

1) zakład, część lasu, pole, staw, z którego naganka pędzi zwierzynę podczas zbiorowego polowania w kierunku myśliwych;
2) młode zwierząt ssących urodzone z jednej ciąży.

medalowy

(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.