Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: mener

mener

przewodnik psa myśliwskiego.

Mener to osoba, która odpowiada za prowadzenie psa myśliwskiego. Jest to bardzo ważna rola w łowiectwie, ponieważ mener musi wiedzieć, jak wykorzystać zdolności i umiejętności swojego psa, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Mener musi być dobrze poinformowany o różnych technikach łowienia i znać swojego psa na tyle dobrze, aby móc go skutecznie wykorzystać.

Mener musi być w stanie określić, czy pies jest gotowy do polowania i czy ma odpowiednie umiejętności do danego rodzaju polowania. Musi również wiedzieć, jak przygotować psa do polowania i jak go nauczyć nowych umiejętności. Mener powinien również wiedzieć, jak reagować na sytuacje trudne lub niebezpieczne oraz jak radzić sobie z problemami behawioralnymi swojego psa.

Mener powinien być również dobrym obserwatorem i mieć zdolności analityczne. Powinien być w stanie szybko ocenić sytuację i podjąć odpowiednie decyzje dotyczące dalszego postępowania. Musi również mieć silną motywację i determinację, aby skutecznie prowadzić swojego psa myśliwskiego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj mener w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

matecznik

bezpieczna ostoja zwierzyny w kniei.

miauczenie

głos wydawany przez żbiki.

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.

medalion

spreparowana głowa ptaka na tle rozpostartego ogona, najczęściej głuszca i cietrzewia.

myłkus

samiec zwierzyny płowej o porożu wyraźnie zniekształconym na skutek choroby. Poroże myłkusa przyjmuje rozmaite formy: korkociągów, baranich rogów itp.

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)

marmurek

białe płatny na sterówkach ogona głuszca.

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są (...)

monopol łowiecki panującego, monopol łowiecki panującego, regale łowieckie

zastrzeżenie wszystkich spraw dotyczących polowania do wyłącznej kompetencji księcia.