Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: mener

mener

przewodnik psa myśliwskiego.

Mener to osoba, która odpowiada za prowadzenie psa myśliwskiego. Jest to bardzo ważna rola w łowiectwie, ponieważ mener musi wiedzieć, jak wykorzystać zdolności i umiejętności swojego psa, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Mener musi być dobrze poinformowany o różnych technikach łowienia i znać swojego psa na tyle dobrze, aby móc go skutecznie wykorzystać.

Mener musi być w stanie określić, czy pies jest gotowy do polowania i czy ma odpowiednie umiejętności do danego rodzaju polowania. Musi również wiedzieć, jak przygotować psa do polowania i jak go nauczyć nowych umiejętności. Mener powinien również wiedzieć, jak reagować na sytuacje trudne lub niebezpieczne oraz jak radzić sobie z problemami behawioralnymi swojego psa.

Mener powinien być również dobrym obserwatorem i mieć zdolności analityczne. Powinien być w stanie szybko ocenić sytuację i podjąć odpowiednie decyzje dotyczące dalszego postępowania. Musi również mieć silną motywację i determinację, aby skutecznie prowadzić swojego psa myśliwskiego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj mener w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

marcowanie

okres godowy rysi i żbików.

mamrotać

o niedźwiedziu: mruczeć.

miauczenie

głos wydawany przez żbiki.

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są (...)

muru poroża

próchnica poroża.

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.

Mauser

sztucer repetier konstrukcji niemieckiego rusznikarza

medalion

spreparowana głowa ptaka na tle rozpostartego ogona, najczęściej głuszca i cietrzewia.

matecznik

bezpieczna ostoja zwierzyny w kniei.