Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: mener

mener

przewodnik psa myśliwskiego.

Mener to osoba odpowiedzialna za prowadzenie psa myśliwskiego podczas polowania. Jest to kluczowa rola w łowiectwie, ponieważ mener musi wykorzystać zdolności i umiejętności swojego psa w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników. Wiedza menera o różnych technikach łowieckich oraz umiejętność oceny psa są niezmiernie istotne. Mener powinien być w stanie określić, czy pies jest gotowy do polowania i czy posiada odpowiednie umiejętności do danego rodzaju polowania.

Mener ma również za zadanie przygotować psa do polowania, jak również uczyć go nowych umiejętności. Dodatkowo, mener musi radzić sobie z problemami behawioralnymi psa oraz reagować na trudne lub niebezpieczne sytuacje podczas polowania. Dlatego też ważne jest, aby miał on duże doświadczenie i umiejętności analityczne oraz reakcji na zmieniające się warunki i sytuacje podczas polowania.

Wartościowe cechy menera to także szybkość oceny sytuacji oraz podejmowanie trafnych decyzji co do dalszego postępowania. Determinacja i silna motywacja są niezbędne dla efektywnego prowadzenia psa myśliwskiego. Dbanie o kondycję i sprawność psa jest również częścią obowiązków menera, którego praca jest kluczowa dla efektywnego przebiegu polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj mener w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

myszołowy, myszołowy (Buteo)

ptaki drapieżne z rodziny jastrzębiowatych. W Polsce występują trzy gatunki: zwyczajny gniazdujący i zalatujący), włochaty i kurhanik.

montaż

uchwyt mocujący lunetę na broni myśliwskiej.

mieszek

wabik na przepiórki.

majak

czółno zamaskowane trzciną lub gałęziami, służące do polowań na ptactwo wodne.

makieta

myśliwska tarcza przedstawiająca zwierza w naturalnej wielkości (zob. tarcza).

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

morda

pysk drapieżników czworonożnych, np. wilka, rysia, lisa.

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

miękkie

u zwierzyny żołądek i jelita (strzał na miękkie - strzał uszkadzający ww. organy).