Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: michałek

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

Michałek to gatunek ptaka, który przylatuje do Polski w okresie od września do października. Jest to dubelt z drugiego lęgu, czyli ptak, który przylatuje do nas z północnych lęgowisk. Michałek jest bardzo rzadkim gościem w naszych lasach i parkach, dlatego też jego obserwacja jest szczególnie cenna dla miłośników ptaków.

Michałek ma charakterystyczny wygląd. Jego upierzenie jest bardzo jasne i żywe, a na głowie ma ciemny kapelusz. Ma długie nogi i szybko biega po ziemi. Jego dziób jest krótki i szeroki, a skrzydła są stosunkowo długie.

Michałek żywi się głównie owadami i innymi małymi bezkręgowcami, które znajduje na ziemi. Jest aktywny w porze dnia i można go spotkać na polach uprawnych, łąkach i pastwiskach. Może być również widziany w parkach miejskich lub lasach, gdzie może szukać pożywienia w trawie lub między kamieniami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj michałek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

myszka

młody piżmak.

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.

myślistwo

element składowy łowiectwa, obejmujący całokształt zagadnień związanych z wykonywaniem polowania.

myłkus

samiec zwierzyny płowej o porożu wyraźnie zniekształconym na skutek choroby. Poroże myłkusa przyjmuje rozmaite formy: korkociągów, baranich rogów itp.

mamrotać

o niedźwiedziu: mruczeć.

miecz myśliwski

biała broń myśliwska. Pojawił się na zachodzie Europy u schyłku XV wieku. Charakteryzował się długą, bardzo wąską obosieczną głownią o sztychu często rozszerzonym w kształcie (...)

montaż

uchwyt mocujący lunetę na broni myśliwskiej.

malowanie

wycieranie się dzików i jeleni o drzewa po wyjściu z babrzyska.