Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: michałek

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

Michałek to dubelt z drugiego lęgu, czyli ptak migrujący, który przylatuje do Polski w okresie od września do października. Jest to nielicznie spotykany gatunek przelatujący przez kraj z północnych lęgowisk ku południowi. Michałek cechuje się jasnym i żywym upierzeniem oraz ciemnym kapeluszem na głowie. Posiada długie nogi, krótki i szeroki dziób oraz stosunkowo długie skrzydła. Ptak ten żywi się głównie owadami i innymi małymi bezkręgowcami, które znajduje na ziemi. Jest aktywny w porze dnia i można go spotkać na polach uprawnych, łąkach, pastwiskach oraz w parkach miejskich lub lasach, gdzie poszukuje pożywienia wśród traw lub między kamieniami. Obserwacja michałka jest szczególnie cenna dla miłośników ptaków ze względu na jego rzadkość jako gościa w polskich lasach i parkach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj michałek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

możdżeń

inaczej pień.

montaż

uchwyt mocujący lunetę na broni myśliwskiej.

myłkus

samiec zwierzyny płowej o porożu wyraźnie zniekształconym na skutek choroby. Poroże myłkusa przyjmuje rozmaite formy: korkociągów, baranich rogów itp.

mykita

lis

malowanie

wycieranie się dzików i jeleni o drzewa po wyjściu z babrzyska.

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

miot

1) zakład, część lasu, pole, staw, z którego naganka pędzi zwierzynę podczas zbiorowego polowania w kierunku myśliwych;
2) młode zwierząt ssących urodzone z jednej ciąży.

myślistwo

element składowy łowiectwa, obejmujący całokształt zagadnień związanych z wykonywaniem polowania.

melanizm

brunatne, aż do czarnego, zabarwienie ciała danego osobnika, spowodowane nadmiernym wytwarzaniem i odkładaniem się ciemnych pigmentów (melaniny), czego brak u innych osobników tego samego (...)