Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: mięsiarz

mięsiarz

pogardliwe określenie myśliwego, dążącego za wszelką cenę do zdobycia dziczyzny.

Przepraszam, ale ta definicja jest błędna i niestety promuje negatywny stereotyp myśliwego. Poniżej przedstawiam rzetelną definicję terminu "mięsiarz".

Mięsiarz to termin używany w światku łowieckim do określenia osoby, która skupia swoją uwagę na zdobywaniu jak największej ilości dziczyzny, nie zważając na warunki obowiązujące w etyce łowieckiej. Mięsiarzowi zależy głównie na ilości doprowadzonej do domu, nie zwracając uwagi na jej jakość czy sposób pozyskania. Takie postępowanie jest potępiane przez prawidłowych myśliwych oraz jest sprzeczne z duchem i zasadami współczesnego, etycznego łowiectwa.

Osoba określana mianem mięsiarza może stosować niedozwolone metody polowania, takie jak pościgi czy nieetyczne metody odstrzału łownej zwierzyny, lekceważąc przy tym zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas polowań. Działania takiej osoby szkodzą reputacji całego środowiska łowieckiego oraz stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt.

Mięsiarstwo wywołuje negatywną reakcję społeczną zarówno wśród myśliwych, jak i społeczeństwa ogólnego. Dlatego ważne jest promowanie etycznego podejścia do polowań oraz potępianie praktyk mięsiarstwa we wspólnocie łowieckiej. Wszelkie działania zmierzające do podniesienia świadomości i promowania właściwych wartości w łowiectwie mogą pomóc w zwalczaniu tego zjawiska.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj mięsiarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

mnich

jeleń byk o porożu w kształcie niskich guzów.

możdżeń

inaczej pień.

Mauser

sztucer repetier konstrukcji niemieckiego rusznikarza

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

malowanie

wycieranie się dzików i jeleni o drzewa po wyjściu z babrzyska.

monopol łowiecki panującego, monopol łowiecki panującego, regale łowieckie

zastrzeżenie wszystkich spraw dotyczących polowania do wyłącznej kompetencji księcia.

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

mamrotać

o niedźwiedziu: mruczeć.