Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: makieta

makieta

myśliwska tarcza przedstawiająca zwierza w naturalnej wielkości (zob. tarcza).

Makieta to sztuczny cel, który jest używany do strzelania na strzelnicy w celu treningu lub sprawdzenia broni. Może być ona nieruchoma lub ruchoma. Makieta nieruchoma może być zwykła lub sylwetkowa, np. rogacz. Makieta ruchoma może przedstawiać zwierzęta takie jak zając lub dzik.

Makiety są często używane w myślistwie, aby pomóc myśliwym w doskonaleniu ich umiejętności strzeleckich. Mogą one być wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna i mogą być wykonane w naturalnej wielkości, aby lepiej odzwierciedlać realistyczne warunki polowania. Makiety są również często używane do celów edukacyjnych, aby pomóc ludziom lepiej zrozumieć środowisko naturalne i jego mieszkańców.

Makiety są ważnym elementem treningu myśliwego i mogą pomóc myśliwym w doskonaleniu ich umiejętności strzeleckich oraz lepszym zrozumieniu środowiska naturalnego i jego mieszkańców. Są one również często używane do celów edukacyjnych, aby pomóc ludziom lepiej zrozumieć środowisko naturalne i jego mieszkańców.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj makieta w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są (...)

mikot

wabik używany do wabienia kozłów.

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

mikita

lis.

marmurek

białe płatny na sterówkach ogona głuszca.

marczak

zając urodzony w marcu.

medalowy

(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.

marcowanie

okres godowy rysi i żbików.

młódka

młody ptak łowny.

Mauser

sztucer repetier konstrukcji niemieckiego rusznikarza