Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: medalowy

medalowy

(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.

Medalowy to określenie, które odnosi się do zwierząt o wyjątkowo dużym i mocnym trofeum. Trofeum to wszystkie części zwierzęcia, które służą do jego identyfikacji, takie jak rogi, uszy, skóra i futro. Zwierzęta te są nagradzane medalem po wycenie przez oficjalnego sędziego łowieckiego. Aby otrzymać medal, trofeum musi spełniać międzynarodowe kryteria nagradzania.

Kryteria te obejmują wielkość i moc trofeum oraz jego cechy charakterystyczne. Wielkość i moc trofeum są określane na podstawie długości rogów lub uszu, grubości skóry i futra oraz innych cech fizycznych. Cechy charakterystyczne obejmują kształt rogów lub uszu, ich układ i inne cechy wizualne. Sędziowie łowieccy oceniają te cechy i określają czy trofeum spełnia międzynarodowe kryteria nagradzania medalem.

Jeśli trofeum spełnia wymagania, zwierzę otrzymuje medal. Medal jest przyznawany tylko najlepszym zwierzętom, a jego posiadanie oznacza, że zwierzę ma wyjątkowe cechy fizyczne i charakterystyczne. Medalowy byk lub rogacz to zatem zwierzęta o wyjątkowo dużym i mocnym trofeum, które spełnia międzynarodowe kryteria nagradzania medalem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj medalowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

marczak

zając urodzony w marcu.

maisz, maisz, maiż

młody niedoświadczony ptak łowczy.

mykita

lis

motylica

inaczej choroba motylicza.

mięsiarz

pogardliwe określenie myśliwego, dążącego za wszelką cenę do zdobycia dziczyzny.

mikot

wabik używany do wabienia kozłów.

myszka

młody piżmak.

markaczka, markaczka (Melanitta nigra L.)

ptak łowczy z rodziny kaczek należący do grążyc; w Polsce można go spotkać wyjątkowo na przelotach.

matecznik

bezpieczna ostoja zwierzyny w kniei.

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania