Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: medalowy

medalowy

(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.

Medalowy to określenie, które odnosi się do zwierząt o wyjątkowo dużym i mocnym trofeum. Trofeum to wszystkie części zwierzęcia, które służą do jego identyfikacji, takie jak rogi, uszy, skóra i futro. Zwierzęta te są nagradzane medalem po wycenie przez oficjalnego sędziego łowieckiego. Aby otrzymać medal, trofeum musi spełniać międzynarodowe kryteria nagradzania.

Kryteria te obejmują wielkość i moc trofeum oraz jego cechy charakterystyczne. Wielkość i moc trofeum są określane na podstawie długości rogów lub uszu, grubości skóry i futra oraz innych cech fizycznych. Cechy charakterystyczne obejmują kształt rogów lub uszu, ich układ i inne cechy wizualne. Sędziowie łowieccy oceniają te cechy i określają czy trofeum spełnia międzynarodowe kryteria nagradzania medalem.

Jeśli trofeum spełnia wymagania, zwierzę otrzymuje medal. Medal jest przyznawany tylko najlepszym zwierzętom, a jego posiadanie oznacza, że zwierzę ma wyjątkowe cechy fizyczne i charakterystyczne. Medalowy byk lub rogacz to zatem zwierzęta o wyjątkowo dużym i mocnym trofeum, które spełnia międzynarodowe kryteria nagradzania medalem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj medalowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

miecz myśliwski

biała broń myśliwska. Pojawił się na zachodzie Europy u schyłku XV wieku. Charakteryzował się długą, bardzo wąską obosieczną głownią o sztychu często rozszerzonym w kształcie (...)

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

myślistwo

element składowy łowiectwa, obejmujący całokształt zagadnień związanych z wykonywaniem polowania.

Mannlicher

popularny typ sztucera (repetiera) myśliwskiego konstrukcji austriackiego rusznikarza Ferdynanda Mannlichera.

muru poroża

próchnica poroża.

mieszek

wabik na przepiórki.

miękkie

u zwierzyny żołądek i jelita (strzał na miękkie - strzał uszkadzający ww. organy).

mszar

rodzaj torfowiska porośniętego roślinnością bagienną o powierzchni uginającej się pod stopami myśliwego.

myszka

młody piżmak.