Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: merkel

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

Merkel to rodzaj broni myśliwskiej, która jest szeroko stosowana w łowiectwie. Nazwa pochodzi od niemieckiego producenta broni myśliwskiej, Kombinatu im. Ernesta Thalmanna w Suhl. Najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez ten kombinat.

Radlufki i trójlufki Merkela są wytwarzane z wysokiej jakości stali, dzięki czemu są bardzo trwałe i wytrzymałe. Broń ta jest zazwyczaj wyposażona w lufę o długości od 18 do 28 cali, co czyni ją idealną do polowań na duże zwierzęta. Lufa jest również wyposażona w celownik optyczny, który umożliwia precyzyjne strzelanie.

Merkel jest również znany ze swojej niskiej ceny i łatwego utrzymania. Broń ta jest łatwa do czyszczenia i konserwacji, a także ma niski poziom hałasu podczas strzelania. Jest to idealna broń dla początkujących myśliwych, ponieważ jest łatwa w obsłudze i bezpieczna.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj merkel w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)

morda

pysk drapieżników czworonożnych, np. wilka, rysia, lisa.

marczak

zając urodzony w marcu.

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są (...)

medalowy

(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.

myślistwo

element składowy łowiectwa, obejmujący całokształt zagadnień związanych z wykonywaniem polowania.

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

Mannlicher

popularny typ sztucera (repetiera) myśliwskiego konstrukcji austriackiego rusznikarza Ferdynanda Mannlichera.

myszołowy, myszołowy (Buteo)

ptaki drapieżne z rodziny jastrzębiowatych. W Polsce występują trzy gatunki: zwyczajny gniazdujący i zalatujący), włochaty i kurhanik.