Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: merkel

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

Merkel to rodzaj broni myśliwskiej, która jest szeroko stosowana w łowiectwie. Nazwa pochodzi od niemieckiego producenta broni myśliwskiej, Kombinatu im. Ernesta Thalmanna w Suhl. Najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez ten kombinat. Merkel jest znany z wysokiej jakości stali, z której wytwarzane są radlufki i trójlufki, zapewniającej trwałość i wytrzymałość broni. Broń ta zazwyczaj ma lufę o długości od 18 do 28 cali, co czyni ją idealną do polowań na duże zwierzęta.

Merkel jest również wyposażony w celownik optyczny, umożliwiający precyzyjne strzelanie. Istotną cechą Merkela jest niska cena oraz łatwość utrzymania. Broń ta jest łatwa do czyszczenia i konserwacji, a także cechuje się niskim poziomem hałasu podczas strzelania. Dzięki tym właściwościom jest to idealna broń dla początkujących myśliwych, ponieważ jest łatwa w obsłudze i bezpieczna.

Merkel cieszy się uznaniem ze względu na swoją niezawodność, precyzję oraz trwałość. Jest chętnie wybieraną bronią przez wielu myśliwych ze względu na jej wysoką jakość i funkcjonalność.

Ogólnie rzecz biorąc, broń Merkel stanowi nieodłączny element dla wielu pasjonatów łowiectwa dzięki swojej solidnej konstrukcji, skuteczności oraz prostocie obsługi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj merkel w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

motylica

inaczej choroba motylicza.

mszar

rodzaj torfowiska porośniętego roślinnością bagienną o powierzchni uginającej się pod stopami myśliwego.

majak

czółno zamaskowane trzciną lub gałęziami, służące do polowań na ptactwo wodne.

młódka

młody ptak łowny.

markaczka, markaczka (Melanitta nigra L.)

ptak łowczy z rodziny kaczek należący do grążyc; w Polsce można go spotkać wyjątkowo na przelotach.

melanizm

brunatne, aż do czarnego, zabarwienie ciała danego osobnika, spowodowane nadmiernym wytwarzaniem i odkładaniem się ciemnych pigmentów (melaniny), czego brak u innych osobników tego samego (...)

mamrotać

o niedźwiedziu: mruczeć.

miauczenie

głos wydawany przez żbiki.

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

możdżeń

inaczej pień.