Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: merkel

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

Merkel to rodzaj broni myśliwskiej, która jest szeroko stosowana w łowiectwie. Nazwa pochodzi od niemieckiego producenta broni myśliwskiej, Kombinatu im. Ernesta Thalmanna w Suhl. Najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez ten kombinat. Merkel jest znany z wysokiej jakości stali, z której wytwarzane są radlufki i trójlufki, zapewniającej trwałość i wytrzymałość broni. Broń ta zazwyczaj ma lufę o długości od 18 do 28 cali, co czyni ją idealną do polowań na duże zwierzęta.

Merkel jest również wyposażony w celownik optyczny, umożliwiający precyzyjne strzelanie. Istotną cechą Merkela jest niska cena oraz łatwość utrzymania. Broń ta jest łatwa do czyszczenia i konserwacji, a także cechuje się niskim poziomem hałasu podczas strzelania. Dzięki tym właściwościom jest to idealna broń dla początkujących myśliwych, ponieważ jest łatwa w obsłudze i bezpieczna.

Merkel cieszy się uznaniem ze względu na swoją niezawodność, precyzję oraz trwałość. Jest chętnie wybieraną bronią przez wielu myśliwych ze względu na jej wysoką jakość i funkcjonalność.

Ogólnie rzecz biorąc, broń Merkel stanowi nieodłączny element dla wielu pasjonatów łowiectwa dzięki swojej solidnej konstrukcji, skuteczności oraz prostocie obsługi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj merkel w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

marmurek

białe płatny na sterówkach ogona głuszca.

młódka

młody ptak łowny.

miecz myśliwski

biała broń myśliwska. Pojawił się na zachodzie Europy u schyłku XV wieku. Charakteryzował się długą, bardzo wąską obosieczną głownią o sztychu często rozszerzonym w kształcie (...)

multiplet

kilka kolejnych celnych strzałów oddanych bezpośrednio po sobie do kilku celów przez jednego myśliwego.

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

mener

przewodnik psa myśliwskiego.

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

markaczka, markaczka (Melanitta nigra L.)

ptak łowczy z rodziny kaczek należący do grążyc; w Polsce można go spotkać wyjątkowo na przelotach.

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

melanizm

brunatne, aż do czarnego, zabarwienie ciała danego osobnika, spowodowane nadmiernym wytwarzaniem i odkładaniem się ciemnych pigmentów (melaniny), czego brak u innych osobników tego samego (...)