Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: muszla

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

Muszla trytona jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi łowieckich. Jest to długa, metalowa rura, która wydaje dźwięki podobne do głosu ryczącego byka. Używana jest głównie do polowania na jelenie, ponieważ jelenie są bardzo wrażliwe na dźwięki i mogą być łatwo wabić do określonego miejsca. Muszla trytona jest bardzo skuteczna w tym celu, ponieważ jej dźwięk jest bardzo podobny do naturalnego głosu byka.

Muszla trytona składa się z metalowej rury o długości od 30 do 50 cm. Rura ma specjalne otwory, które pozwalają na regulację tonu i głośności dźwięku. Aby wydobyć dźwięk, muszla trytona musi być uderzona mocno o twarde powierzchnie, takie jak drzewo lub skała. Można też uderzyć ją o siebie, aby wydobyć dźwięk.

Muszla trytona może być używana zarówno przez profesjonalnych myśliwych, jak i amatorów. Jest to doskonały sposób na wabić zwierzynę i może być stosowany w połączeniu z innymi metodami polowania. Muszla trytona może być również używana do celów edukacyjnych lub rekreacyjnych, aby lepiej poznać środowisko naturalne i zwierzynę lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj muszla w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

myszka

młody piżmak.

mnich

jeleń byk o porożu w kształcie niskich guzów.

marcowanie

okres godowy rysi i żbików.

maniaki

zob. bałwan.

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

michałek

dubelt z drugiego lęgu, przelatujący nielicznie przez Polskę we wrześniu i październiku z północnych lęgowisk ku południowi.

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

matecznik

bezpieczna ostoja zwierzyny w kniei.

magazynek

pojemnik na naboje w repetowanej i samopowtarzalnej broni myśliwskiej

myszołowy, myszołowy (Buteo)

ptaki drapieżne z rodziny jastrzębiowatych. W Polsce występują trzy gatunki: zwyczajny gniazdujący i zalatujący), włochaty i kurhanik.