Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: muszla

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

Muszla trytona jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi łowieckich. Jest to długa, metalowa rura, która wydaje dźwięki podobne do głosu ryczącego byka. Używana jest głównie do polowania na jelenie, ponieważ jelenie są bardzo wrażliwe na dźwięki i mogą być łatwo wabić do określonego miejsca. Muszla trytona jest bardzo skuteczna w tym celu, ponieważ jej dźwięk jest bardzo podobny do naturalnego głosu byka.

Muszla trytona składa się z metalowej rury o długości od 30 do 50 cm. Rura ma specjalne otwory, które pozwalają na regulację tonu i głośności dźwięku. Aby wydobyć dźwięk, muszla trytona musi być uderzona mocno o twarde powierzchnie, takie jak drzewo lub skała. Można też uderzyć ją o siebie, aby wydobyć dźwięk.

Muszla trytona może być używana zarówno przez profesjonalnych myśliwych, jak i amatorów. Jest to doskonały sposób na wabić zwierzynę i może być stosowany w połączeniu z innymi metodami polowania. Muszla trytona może być również używana do celów edukacyjnych lub rekreacyjnych, aby lepiej poznać środowisko naturalne i zwierzynę lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj muszla w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

maisz, maisz, maiż

młody niedoświadczony ptak łowczy.

miecz myśliwski

biała broń myśliwska. Pojawił się na zachodzie Europy u schyłku XV wieku. Charakteryzował się długą, bardzo wąską obosieczną głownią o sztychu często rozszerzonym w kształcie (...)

Mannlicher

popularny typ sztucera (repetiera) myśliwskiego konstrukcji austriackiego rusznikarza Ferdynanda Mannlichera.

melanizm

brunatne, aż do czarnego, zabarwienie ciała danego osobnika, spowodowane nadmiernym wytwarzaniem i odkładaniem się ciemnych pigmentów (melaniny), czego brak u innych osobników tego samego (...)

myłkus

samiec zwierzyny płowej o porożu wyraźnie zniekształconym na skutek choroby. Poroże myłkusa przyjmuje rozmaite formy: korkociągów, baranich rogów itp.

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

miękki na strzał

o zwierzynie mało odpornej na strzał.

myślistwo

element składowy łowiectwa, obejmujący całokształt zagadnień związanych z wykonywaniem polowania.

mieszek

wabik na przepiórki.

marmurek

białe płatny na sterówkach ogona głuszca.