Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: muszla

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

Muszla trytona – długa, metalowa rura, służąca do wydawania dźwięków przypominających głos ryczącego byka. Jest wykorzystywana głównie podczas polowań na jelenie, ponieważ te zwierzęta są bardzo wrażliwe na dźwięki i można je łatwo wabić do określonego miejsca za pomocą muszli trytona. Dźwięk wydobywany przez muszlę trytona jest bardzo zbliżony do naturalnego głosu byka, co czyni ją skutecznym narzędziem wabienia zwierzyny. Muszla składa się z metalowej rury o długości 30-50 cm, posiadającej specjalne otwory umożliwiające regulację tonu i głośności dźwięku.

Aby uzyskać dźwięk, muszlę trzeba uderzyć mocno o twardą powierzchnię, taką jak drzewo czy skała, bądź też o siebie nawzajem. Dzięki swojej skuteczności, muszla trytona może być używana zarówno przez profesjonalnych myśliwych, jak i amatorów. Stanowi doskonały sposób na wabienie zwierzyny i może być stosowana w połączeniu z innymi metodami polowania. Ponadto znajduje zastosowanie również w celach edukacyjnych lub rekreacyjnych, umożliwiając lepsze poznanie środowiska naturalnego oraz zwierzyny. Muszla trytona jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi łowieckich ze względu na jej skuteczność i wszechstronne możliwości wykorzystania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj muszla w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

markowanie

zaznaczanie przez wyżła obecności zwierzyny.

mykita

lis

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są (...)

myszka

młody piżmak.

merkel

broń myśliwska; najbardziej znane i cenione są radlufki i trójlufki produkowane przez niemiecki Kombinat im. Ernesta Thalmanna w Suhl.

multiplet

kilka kolejnych celnych strzałów oddanych bezpośrednio po sobie do kilku celów przez jednego myśliwego.

mikita

lis.

muflon, muflon (Ovis musimon Pallas)

jedyny w Europie dziko żyjący gatunek owcy. Do Polski został sprowadzony w 1902 r., obecnie występuje nielicznie w Sudetach. Długość ciała ok. 100 cm, wysokość barkowa 60-74 cm, dł. (...)

malowanie

wycieranie się dzików i jeleni o drzewa po wyjściu z babrzyska.

mener

przewodnik psa myśliwskiego.