Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: mikot

mikot

wabik używany do wabienia kozłów.

Mikot to wabik używany do wabienia kozłów. Jest to rodzaj sztucznego zapachu, który jest stosowany przez myśliwych, aby przyciągnąć kozła. Mikot jest zazwyczaj wykonany z naturalnych składników, takich jak olejki eteryczne, oleje roślinne i inne substancje zapachowe. Może być również wykonany z syntetycznych składników, takich jak alkohole aromatyczne lub syntetyczne oleje. Mikot może być stosowany na kilka sposobów, w tym na szmatkach lub watach nasączonych mikotem, a także na specjalnych urządzeniach do wabienia kozłów.

Mikot ma długą historię użycia przez myśliwych. Był używany od czasów starożytnych do wabienia dzikich zwierząt. W starożytnym Egipcie mikot był używany do polowań na antylopy i inne dzikie zwierzęta. W średniowieczu mikot był stosowany do polowań na dzikie ptaki i inne drobne zwierzęta. Obecnie mikot jest nadal używany do polowań na kozły i inne duże dzikie zwierzęta.

Mikot jest bardzo skutecznym narzędziem do wabienia kozłów. Zazwyczaj skuteczność mikotu jest określana przez ilość czasu, jaki musi upłynąć od momentu aplikacji mikotu do momentu pojawienia się kozła. Im szybciej pojawi się kozioł, tym lepiej dla myśliwego. Mikot może również pomóc myśliwemu określić, czy kozioł jest blisko czy daleko od niego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj mikot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

miauczenie

głos wydawany przez żbiki.

mikita

lis.

miękki na strzał

o zwierzynie mało odpornej na strzał.

miasz lub maiż

młody niedoświadczony ptak łowny (orzeł, jastrząb lub sokół), którego zaczęto wprawiać do polowania

marcowanie

okres godowy rysi i żbików.

maniaki

zob. bałwan.

mundur myśliwski

uroczysty, wyjściowy ubiór myśliwski, którego wzorzec został zatwierdzony przez Naczelną Radę Łowiecką. Składa się z ciemnozielonych spodni i marynarki, na której naszyte są (...)

młódka

młody ptak łowny.

markaczka, markaczka (Melanitta nigra L.)

ptak łowczy z rodziny kaczek należący do grążyc; w Polsce można go spotkać wyjątkowo na przelotach.

metryka broni

dowód, stwierdzający wynik strzelań kontrolnych.