Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: mikot

mikot

wabik używany do wabienia kozłów.

Mikot to wabik używany do wabienia kozłów. Jest to rodzaj sztucznego zapachu, który jest stosowany przez myśliwych, aby przyciągnąć kozła. Mikot jest zazwyczaj wykonany z naturalnych składników, takich jak olejki eteryczne, oleje roślinne i inne substancje zapachowe. Może być również wykonany z syntetycznych składników, takich jak alkohole aromatyczne lub syntetyczne oleje. Mikot może być stosowany na kilka sposobów, w tym na szmatkach lub watach nasączonych mikotem, a także na specjalnych urządzeniach do wabienia kozłów.

Mikot ma długą historię użycia przez myśliwych. Był używany od czasów starożytnych do wabienia dzikich zwierząt. W starożytnym Egipcie mikot był używany do polowań na antylopy i inne dzikie zwierzęta. W średniowieczu mikot był stosowany do polowań na dzikie ptaki i inne drobne zwierzęta. Obecnie mikot jest nadal używany do polowań na kozły i inne duże dzikie zwierzęta.

Mikot jest bardzo skutecznym narzędziem do wabienia kozłów. Zazwyczaj skuteczność mikotu jest określana przez ilość czasu, jaki musi upłynąć od momentu aplikacji mikotu do momentu pojawienia się kozła. Im szybciej pojawi się kozioł, tym lepiej dla myśliwego. Mikot może również pomóc myśliwemu określić, czy kozioł jest blisko czy daleko od niego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj mikot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

montaż

uchwyt mocujący lunetę na broni myśliwskiej.

muszla

muszla trytona używana jako doskonały wabik na jelenie. Pozwala najlepiej naśladować głos ryczącego byka.

mucha jelenia

inaczej strzyżak jeleni (obecność muchy jelenia, często siadającej na twarzy lub karku myśliwego, świadczy o będącym w pobliżu (...)

medalowy

(np. medalowy byk, rogacz) - zwierz o wyjątkowo dużym, mocnym trofeum, które po wycenie spełnia oficjalne, międzynarodowe kryteria nagrodzenia medalem.

muszka

część składowa przyrządów celowniczych, umieszczona na końcu lufy.

multiplet

kilka kolejnych celnych strzałów oddanych bezpośrednio po sobie do kilku celów przez jednego myśliwego.

makieta

myśliwska tarcza przedstawiająca zwierza w naturalnej wielkości (zob. tarcza).

markowanie

zaznaczanie przez wyżła obecności zwierzyny.

miecz myśliwski

biała broń myśliwska. Pojawił się na zachodzie Europy u schyłku XV wieku. Charakteryzował się długą, bardzo wąską obosieczną głownią o sztychu często rozszerzonym w kształcie (...)

medalion

spreparowana głowa ptaka na tle rozpostartego ogona, najczęściej głuszca i cietrzewia.