Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: mikita

mikita

lis.

Mikita to nazwa potoczna lisa, który jest jednym z najbardziej znanych i rozpowszechnionych ssaków w Europie. Jest to drapieżnik, który żyje w lasach, parkach i ogrodach. Jego sierść jest czarna lub brązowa, a na grzbiecie ma białe plamy. Ma długie uszy i ostre pazury, które ułatwiają mu polowanie.

Mikita jest aktywny głównie w nocy, ale może być również widziany w ciągu dnia. Poluje na małe zwierzęta takie jak myszy, szczury i ptaki. Może również jeść owoce i warzywa. Jego dieta zależy od tego, co jest dostępne w danym regionie.

Mikita może żyć samotnie lub w grupach rodzinnych składających się z samca, samicy i młodych. Samce są bardzo terytorialne i bronią swojego terytorium przed innymi lisami. Samice są bardziej tolerancyjne i czasami pozwalają innym lisom przebywać na ich terytorium. Mikity mają okres godowy od stycznia do marca, a samica rodzi młode od maja do lipca.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj mikita w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę M

zobacz pełną listę haseł

myłkus

samiec zwierzyny płowej o porożu wyraźnie zniekształconym na skutek choroby. Poroże myłkusa przyjmuje rozmaite formy: korkociągów, baranich rogów itp.

muru poroża

próchnica poroża.

medalion

spreparowana głowa ptaka na tle rozpostartego ogona, najczęściej głuszca i cietrzewia.

mszar

rodzaj torfowiska porośniętego roślinnością bagienną o powierzchni uginającej się pod stopami myśliwego.

młódka

młody ptak łowny.

miękkie

u zwierzyny żołądek i jelita (strzał na miękkie - strzał uszkadzający ww. organy).

mikita

lis.

miecz myśliwski

biała broń myśliwska. Pojawił się na zachodzie Europy u schyłku XV wieku. Charakteryzował się długą, bardzo wąską obosieczną głownią o sztychu często rozszerzonym w kształcie (...)

myślistwo

element składowy łowiectwa, obejmujący całokształt zagadnień związanych z wykonywaniem polowania.

maisz, maisz, maiż

młody niedoświadczony ptak łowczy.