Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: buchtowanie

buchtowanie

rycie gleby przez dziki w poszukiwaniu pożywienia.

Buchtowanie to zachowanie dzików, które polega na ryciu gleby w poszukiwaniu pożywienia. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych cech dzików, która może być łatwo rozpoznana przez obserwatora. Dziki buchtują, aby znaleźć owady, larwy i inne małe stworzenia, które są ich głównym pożywieniem. Buchtowanie jest szczególnie widoczne w porze wiosennej i letniej, gdy dziki są aktywne i szukają pożywienia.

Buchtowanie jest czynnością wykonywaną przez dziki za pomocą ich łap. Dzikie łapy są bardzo silne i mogą wykopać duże dołki w ziemi. W ten sposób dzikie mogą znaleźć owady i inne małe stworzenia, które ukryły się pod ziemią. Buchtowanie jest również czynnością, która pomaga dzikim w utrzymaniu czystości ich otoczenia. Gdy dzikie buchtuje, usuwa martwe liście i gałęzie oraz inne odpadki, które mogłyby stanowić schronienie dla szkodników lub chorobotwórczych drobnoustrojów.

Buchtowanie jest ważnym elementem życia dzikich i jest czynnością, która może być łatwo rozpoznana przez obserwatora. Jest to ważny element ekosystemu leśnego i pomaga utrzymać czystość otoczenia oraz zapewnia pożywienie dla dzikich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj buchtowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

brochowisko

inaczej babrzysko.

bić

1) o ptaku łowczym: uderzać na zdobycz;
2) o broni myśliwskiej: strzelać.

biotop

środowisko życia organizmów, odznaczające się swoistymi układami warunków ekologicznych (np. staw), które różnią go od sąsiadujących z nim. innych b.

Browning

popularna broń samoczynna, której nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora Johna Browninga, również twórcy nadlufkt (1926 r.) stanowiącej podstawę produkcji, znana całym świecie, nadlufki (...)

berło

drążek na który sadza się ptaka łowczego,

biomasa

masa jaką posiada organizm łub grupa organizmów żywych (np. populacja).

bekiesza

okrycie z sukna podbite futrem używane na polowaniach w zimie, wprowadzone za czasów króla Stefana Batorego.

bruzda

1) wgłębienie na łykach (zwykle mnogie) starych byków jelenia;
2) wgłębienie w profilu gwintowania lufy.

basior

dorosły samiec wilka.

burknięcie

charakterystyczny odgłos zrywającego się z ziemi jarząbka.