Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: charkot

charkot

głos wydawany przez wilka goniącego zwierzynę.

Charkot jest to głos wydawany przez wilka goniącego zwierzynę. Jest to dźwięk podobny do szczekania, ale o wiele głośniejszy i bardziej donośny. Wilki wydają ten dźwięk, aby ostrzec inne wilki o swojej obecności i zaznaczyć swoje terytorium. Charkot jest również używany do komunikowania się między wilkami, aby wspólnie polować na zwierzynę.

Charkot może być wydawany przez samca lub samicę, ale czasami można usłyszeć go od całego stada. Dźwięk ten może być słyszany na odległość nawet do kilku kilometrów. Wilki mogą również używać charkotu do okazywania agresji wobec innych wilków lub innych zwierząt.

Charkot jest jednym z najbardziej charakterystycznych dźwięków wilka i jest często uważany za symbol siły i mocy. Jest to również ważny element kultury łowieckiej, ponieważ jego słuchanie pozwala myśliwym lepiej rozpoznawać obecność wilka w okolicy.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj charkot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cherlawy

wynędzniały zwierz nie nadający się do hodowli.

ciekanie się

inaczej cieczka.

czysty strzał

strzał kładący Zwierzynę w ogniu.

czyrykanie

głos wydawany przez zwołujące się kuropatwy.

czernienie luf, czernienie luf, brunirowanie, oksydowanie

wytwarzanie na metalowych częściach broni powłoki ochronnej zabezpieczającej przed rdzą, Polega to na sztucznym wywoływaniu rdzy (przez działanie kwasami, a następnie zaprawianiu olejem i (...)

cel

punkt, do którego mierzy się i strzela.

cuch

węch psa myśliwskiego.

czyszczenie broni

bardzo ważny zabieg, polegający na usunięciu z przewodów luf bardzo szkodliwych osadów po strzale oraz wody i kurzu z zewnętrznej strony broni po polowaniu. Po wyczyszczeniu specjalnymi (...)

cieki, cieki, zgrzebła

nogi ptaków z rzędu kuraków.

cielić się

o samicach żubra, łosia, jelenia i daniela: rodzić młode.