Definicja hasła: ciecieruk
- ciecieruk
gwarowe, młody cietrzew kogut.
Ciecieruk to gwarowe określenie na młodego koguta cietrzewia, popularne wśród myśliwych. Termin ten wywodzi się od słowa „cieciur”, oznaczającego młodego ptaka. Ciecieruk jest ceniony ze względu na obfitość mięsa, które jest delikatne, soczyste oraz bogate w witaminy i składniki mineralne. Ze względu na swoje silne i szybkie skrzydła stanowi wyzwanie dla myśliwych podczas polowań, lecz jednocześnie może być smacznym daniem będącym elementem wielu potraw, takich jak zupy, sałatki czy dania pieczone, smażone lub duszone.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ciecieruk w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę C
- celownik
zestaw służący do celowania. Celownik może być otwarty lub optyczny; otwarty składa się: na lufie broni kulowej z muszki i szczerbinki, na lufie broni śrutowej tylko z muszki (przy (...)
- czerta
dawny sposób polowania na dziki. Polegał na otaczaniu bogatego w dziki kompleksu leśnego przez 800 do 1000 naganiaczy. Otaczali oni koliście linię złożoną z dwunastu myśliwych. Przed (...)
- czochrać się
o jeleniach i dzikach: wycierać się o drzewa.
- czatować
śledzić, czekać w ukryciu na przyjście zwierzyny.
- cieciorka
kura cietrzewia.
- chrap
charakterystyczny głos wydawany przez łosia byka w czasie bukowiska.
- cuch
węch psa myśliwskiego.
- chody psa
sposób poruszania się psa myśliwskiego podczas pracy w terenie.
- ciche pędzenie
naganianie zwierzyny przy pomocy 2-4 naganiaczy cicho przechodzących przez miot. Stosowane podczas polowań na samy i jelenie (zwierzyna powoli opuszcza miot).