Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ciecieruk

ciecieruk

gwarowe, młody cietrzew kogut.

Ciecieruk to młody cietrzew kogut, który jest popularny wśród myśliwych. Jest to określenie gwarowe, które pochodzi od słowa „cieciur”, co oznacza „młody ptak”. Ciecieruk jest bardzo popularny wśród myśliwych, ponieważ jest łatwy do polowania i ma dużo mięsa. Jego skrzydła są bardzo silne i szybkie, co czyni go trudnym do złapania.

Ciecieruk jest również bardzo smacznym daniem. Mięso jest delikatne i soczyste, a także bogate w witaminy i minerały. Można je przygotować na wiele sposobów, takich jak pieczenie, smażenie lub duszenie. Ciecieruk może być również dodawany do zup lub sałatek.

Ciecieruk jest również popularnym przedmiotem polowań. Myśliwi uważają go za wyjątkowo trudnego do złapania ze względu na swoje silne skrzydła i szybkość lotu. Jednak jeśli myśliwi mają odpowiedni sprzęt i umiejętności, mogą go łatwo upolować.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ciecieruk w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cocer spaniel

rasa psa myśliwskiego, płochacza. Używany jest głównie do polowań na bażanty i ptactwo wodne; bardzo dobry aporter. Może być też ułożony jako pies wielostronny. Coocker spaniel. jest (...)

czaple, czaple (Ardeidae)

rodzina ptaków z rzędu brodzących. Mają długi dziób (ostro zakończony), szyję, skok i palce długie. Dobrze chodzą i pływają. W locie charakterystycznie wyginają szyję w kształcie (...)

chustka

inaczej fartuszek.

czujny

o ostrożnej zwierzynie.

cel

punkt, do którego mierzy się i strzela.

Conseil International de la Chasse

międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu.

ciężary łowieckie

w dawnej Polsce świadczenia ponoszone przez ogół ludności na rzecz księcia w związku z posiadaniem przez niego monopolu łowieckiego (regale łowieckie). Część tych świadczeń płacono w (...)

celownik

zestaw służący do celowania. Celownik może być otwarty lub optyczny; otwarty składa się: na lufie broni kulowej z muszki i szczerbinki, na lufie broni śrutowej tylko z muszki (przy (...)

cyranka, cyranka (Anas querquedula L.)

ptak z rodziny kaczek należący do kaczek właściwych (pływających). Kaczor (w szacie godowej) barwnie upierzony z zielonym lusterkiem. Kaczka brunatna. Długość ciała 36-40 cm, ciężar (...)

chycać

o zającu i samie: poruszać się wolnymi skokami.